Přípravná utkání  "A" mužstvo mužů Tasovice

Divize D, v níž nastupují i fotbalisté Tasovic, začíná svou jarní část jako jedna z posledních na konci března. I tomu museli borci ze vsi nad řekou Dyjí přizpůsobit přípravu. Jejich kádr oproti podzimu nedoznal žádných změn.
Trenér Tasovic Václav Dvořák je šťastný, že oproti první polovině ročníku 2021/2022 se mnoha hráčům podařilo doléčit zdravotní problémy. „Vrátili se nám kluci, kteří byli celý podzim permanentně zranění. Ať už to jsou Tomáš Cihlář, Jaroslav Fukal, Jiří Švejkar a další,“ poznamenal Dvořák.
Bolístky se tasovickým hráčům nevyhnuly ani v přípravě. „Nebylo to nic fatálního. Pavel Lapeš, Daniel Odehnal a Michal Garčic schytali svalová zranění, ale už jsou v pořádku,“ upřesnil trenér.
Jihomoravané absolvovali po zimní pauze šest cvičných duelů. Naposledy je prověřila o druhém březnovém víkendu Kuřim hrající krajský přebor.
Dvořákovi však utkvěl v paměti nejvíce zápas proti Miloticím. „Jednalo se o druhé přípravné klání. Mančaft Jindřichova Hradce nám to den předem odřekl z personálních důvodů. Šili jsme to horkou jehlou z hodiny na hodinu. Ještěže na soustředění v Tasovicích byly Milotice. Nastupují v I. A třídě a výsledek 8:0 pro nás charakterizoval rozdíl dvou úrovní,“ vzpomněl kouč „Tasandy“.
Sokolové vstoupí do jara ze šesté příčky s jedenadvaceti body. „Začínáme poslední březnovou neděli na hřišti Polné. Domácí fanoušky, doufám, potěšíme poprvé třetího dubna od půl čtvrté odpoledne proti Bystřici nad Pernštejnem,“ pozval lodivod.
Sokolí kádr nedoznal oproti podzimu téměř žádných změn. „Trénovali a trénují s námi kluci z tasovického B týmu a dva dorostenci, Ondřej Kodýtek a Samuel Tichý. Dále jsme vyzkoušeli Jana Daniela z druholigové Líšně,“ uzavřel Dvořák.

Brankáři: Jiří Koukal (1999), Petr Hřebabecký (2002).
Obránci: Lukáš Hrazdílek (1995), Vojtěch Fajkus (2001), Patrik Pacula (2000), Petr Horáček (1978), Daniel Odehnal (1992), Jakub Pazdera (2001), Roman Švarc (1987), Ondřej Kodýtek (2003).
Záložníci: Tomáš Cihlář (1987), Jiří Švejkar (1998), Michal Garčic (1998), Jakub Furik (2001), Marcel Blahoudek (1992), Jaroslav Fukal (1995), Jiří Vašina (2002), Jan Vacek (1998).
Útočníci: Pavel Lapeš (1993), Karel Kučera (1981).
Trenér: Václav Dvořák, asistent: Libor Palička, vedoucí mužstva: Libor Klíčník, předseda klubu: Jan Vašina.
Přišli: Ondřej Kodýtek a Jan Vacek (z dorostu).
 Odešli: nikdo.

6.přípravné utkání

Sobota – 12.3.

TJ SOKOL Tasovice  – FC Kuřim(KP)  6:1   poločas 3:0

Branky:Vašina 5,Pazdera
Sestava:Koukal-Švarc, Pacula, Hrazdílek, Cihlář-Blahoudek, Pazdera-Švejkar,Vašina, Horáček-Lapeš
Střídali:Jeřábek M.,Jeřábek J.,Fajkus
Hodnocení trenéra domácích pana Dvořáka:

Do utkání jsme nevstoupili dobře. Kuřim byla aktivní, lépe se pohybovala,kombinovala a na přírodním trávníku v Božicích byla prvních 20 minut lepším týmem.
Teprve po našem prvním gólu po standardní situaci jsme hru zpřesnili ,tím pádem jsme víc začali držet míč a přicházely i šance, které jsme dokázali proměňovat.
Druhý poločas byl podobný tomu prvnímu.
Kuřim se snažila dostat kontaktní brankou do zápasu,ale efektivnější jsme byli znovu my.
Ve víceméně vyrovnaném utkání rozhodla produktivita, kdy soupeř své šance nedokázal proměňovat,naopak jsme byli tentokrát v koncovce i díky pětigólovému Vašinovi kvalitnější.

zápas – muži

5. přípravné utkání

TJ SOKOL Tasovice  – TJ TATRAN Bohunice(KP)  1:2  poločas 0:2

Branky: Tichý Samuel - Ulman,Suc

Sestava:Koukal-Švarc, Pacula, Hrazdílek, Horáček- Blahoudek,Pazdera-Vacek, Fukal, Švejkar-Vašina
Střídali:Daniel, Kodýtek O.,Tichý, Furik, Hřebabecký
V prvním poločase nás soupeř potrestal za naše chyby a odskočil o dvě branky. My jsme zápas určitě nezabalili.
Chtěli jsme být aktivnější,přesnější a tím pádem i efektivnější v útočné fázi než tomu bylo v první půli.
Zůstalo pouze u přání, protože kontaktní gól vstřelil až 12 minut před koncem šestnástiletý Tichý.
Poslední fáze utkání se nesla ve znamení naší marné snahy o vyrovnání,kdy naopak Bohunice měly několik šancí z brejků.
Gól už však i přes nějaké naše příležitosti na žádné straně nepadl.
Kluci zápas odmakali, což by mělo být samozřejmostí, ale s takto kvalitním soupeřem to bylo na lepší výsledek málo.
Pozitivní byly určitě výkony obou dorostenců Ondřeje Kodýtka a Tichého,kteří naskočili do utkání a vedli si dobře.

4.přípravné utkání

TJ Sokol Tasovice  – FK Spartak Soběslav(divize) 4:3  poločas 2:2

Sestava:Koukal-Švarc, Pacula, Hrazdílek, Cihlář-Blahoudek, Pazdera-Garčic, Vašina, Švejkar-Lapeš
Branky:Pazdera 2,Cihlář,Garčic
Střídali:Fukal,Fajkus, Daniel, Vacek, Hřebabecký

Hodnocení od trenéra domácího mužstva pana Dvořáka:

V utkání s kvalitním soupeřem jsme začali aktivně a hrál se oboustranně rychlý útočný fotbal.
I když jsme byli už ve dvoubrankovém vedení a další naše šance byly ještě nevyužity, tak soupeř dokázal ještě před přestávkou srovnat stav skóre.
Po pauze jsme po dobře zahrané standardní situaci opět odskočili o gól,ale ne nadlouho.
Po brejku Soběslav znovu srovnala.
Obě mužstva chtěla vítězství strhnout na svou stranu,avšak o něco aktivnější jsme byli my a myslím,že po zásluze jsme nakonec o gól vyhráli.
Celkově vzato jsme ve finální fázi a v samotné koncovce mohli být daleko produktivnější,ale zase naopak dvěma ze tří obdržených branek se určitě dalo při větší zodpovědnosti,lepší koncentraci a komunikaci zabránit.

3.přípravné utkání

TJ SOKOL Tasovice(divize)- 1.SC Znojmo FK U19(MSDL)  3:2  poločas 2:1

Branky:Lapeš P. 2x,Blahoudek - Březina,Bakai

Sestava Tasovice:

Koukal-Švarc, Pacula, Hrazdílek, Horáček-Blahoudek,Pazdera-Garčic, Vašina, Švejkar-Lapeš P.
Střídali:Fukal,Lapeš R.,Kučera, Fajkus

Hodnocení trenéra domácích mužstva pana Dvořáka
Do utkání jsme vstoupili špatně. Už po několika minutách nás soupeř potrestal gólem za několik po sobě jdoucích chyb na vlastní polovině hřiště.
Nedařilo se nám v kombinaci tak,abychom si vytvořili tlak a následně šance v pokutovém území soupeře.
Dobře hrající "devatenáctka"byla neustále nebezpečná a měla několik možností vedení navýšit.
Až asi po 25 minutách hry se nám po kolmé přihrávce na Lapeše a brejku podařilo vyrovnat.
Vzápětí jsme měli několik předfinálních situací v šestnástce Znojma, ale chyběla nám rychlost a kvalitnější koncovka.
Ještě do poločasu jsme se však dostali do vedení, kdy nadvakrát dopravil míč do sítě Blahoudek.
Po přestávce jsme chtěli rychleji a přesněji kombinovat, ale brzdila nás řada nepřesností.
Soupeř po jedné ze ztrát míče na půlce hřiště dokázal po rychlém protiútoku srovnat.
Vedení jsme nakonec strhli na svou stranu, kdy po přihrávce Švarce skóroval hlavou Pavel Lapeš.
Zápas jsme sice zvládli vysledkově, je to stále příprava, ale nutno říct, že tentokrát jsme měli k optimálnímu výkonu daleko.

2.přípravné utkání

ZMĚNA SOUPEŘE !!!!!!!!!!!!!!!

Z důvodu toho,že mužstvo z Jindřichova Hradce utkání odřeklo,byl domluven náhradní soupeř,který je u nás na soustředění.

TJ SOKOL Tasovice(divize)-FK Milotice(1.A třída)  8:0  poločas 5:0

Branky: Garčic 3x,Pazdera 2x,Vašina,Švarc,Horáček

Koukal-Švarc, Pacula, Horáček, Cihlář-Garčic, Hrazdílek, Pazdera, Švejkar-Vašina,Vacek,Fajkus, Fukal, Kučera, Lapeš R.,Hřebabecký

Po té, co nám na poslední chvíli odřekl zápas kvůli velké marodce divizní Jindřichův Hradec, jsme byli rádi,že jsme odehráli utkání s Miloticemi,které byly zrovna na soustředění v Tasovicích.
Do utkání jsme šli se záměrem držet míč, rychle kombinovat a být maximálně efektivní v útočné fázi.
I přes celkový výsledek jsem musel zejména o přestávce hráčům vyčíst malou důslednost celkově v bránění.
Milotice, zejména v prvním poločase měli tři šance ke vstřelení branky, kdy dokonce jednou šli sami na brankáře.
Závěrem snad jen tolik,že i přes vysoký konečný výsledek,mohla být naše úspěšnost proměňování gólových šancí daleko větší.

ZNOJEMSKÝ denik.cz
Tasovičtí fotbalisté rozjeli přípravu. Pozdní start divize berou jako fakt

Tasovičtí fotbalisté už tři týdny pilují formu na jarní část sezony. Mančaft hrající divizi D porazil první únorovou sobotu v přípravném utkání B-tým FC Vysočiny Jihlava 5:2. Sokolům se navíc vrací hráči, kteří kvůli zraněním na podzim moc nehráli.
První přípravný duel sehráli fotbalisté divizních Tasovic na pažitu „béčka“ FC Vysočina Jihlava. Úvodní testovací zápas vyhráli svěřenci trenéra Václava Dvořáka 5:2.
Do konce března je čeká ještě šest dalších střetnutí. „S Jihlavou to byla jen první vlaštovka. Výhra nás nabudila, ale kvalitu mančaftu ukáže až to, jak se budeme prezentovat v mistrovské části a jak jsme absolvovali přípravu,“ proklamoval kouč TJ.
Druhá polovina ročníku 2021/2022 začíná v divizi D až poslední březnový víkend. „Nepřemýšlím o tom, jestli je to výhoda nebo nevýhoda. Divize jsou o čtrnácti týmech, je to o dva týdny opožděné třeba oproti MSFL. Neřešíme to a bereme to jako fakt. Nastavili jsme tak přípravu, aby trvala dva měsíce. Začínáme poslední víkend v březnu a tím to hasne,“ krčil rameny Dvořák.
Nyní jeho svěřenci pilují především kondičku, vytrvalost a sílu. Tasovického lodivoda těšil návrat hráčů, jež na podzim prodělali zranění. „To byla alfa a omega celého podzimu. A už to byl Jiří Švejkar, Tomáš Cihlář a další. Na podzim jsme se kvůli absencím potýkali ve třech až čtyřech zápasech s personálními problémy, abychom to vůbec dali dohromady. Do jarní části si přinesl zranění Jaroslav Fukal, nicméně už trénuje a věřím, že bude v pořádku. Svalová zranění jsou však ošemetná, nesmíme to uspěchat,“ líčil trenér Sokola.
Zároveň projevil vděk tasovickým fanouškům a víru v dokončení aktuální sezony. „Po dvou letech věřím, že se soutěž dohraje. Těším se na místní diváky, kteří tvoří úžasnou kulisu. Snad už je ten život, co zde byl loni a předloni, dávno pryč,“ uzavřel Dvořák.

1.přípravné utkání

VS

FC Vysočina Jihlava B - TJ Sokol Tasovice  2:5  poločas 0:3
Branky:
Lapeš Pavel 3,Garčic, Blahoudek
Sestava:
Koukal-Lapeš R,Pacula, Odehnal, Cihlář-Pazdera, Blahoudek-Garčic, Vašina, Švejkar-Lapeš P.
Střídali:Hřebabecký, Jeřábek M.,Jeřábek J.,Kučera, Vacek, Fajkus.

Hodnocení trenéra hostů pana Dvořáka
V zápase jsme se zaměřili na dobrou organizaci hry,kdy po zisku míče jsme chtěli přecházet do rychlých protiútoků.
V prvním poločase se nám záměr dařil,dali jsme tři branky a nevyužili ještě další šance.
Ve druhé půli jsme takto přidali další dva góly.
Domácím se podařilo ke konci zápasu výsledek upravit, kdy nás dvakrát potrestal za naše hrubé chyby.