ROZHOVOR - PETR KRÁTKÝ

Ahoj Petře, trochu se představ našim fanouškům.

Myslím, že fanoušci mají částečné povědomí o mé osobě ze vzájemných zápasů Tasovice - Ivančice. V žácích a dorostu jsem hrál v Ivančicích, poté během studií na VŠ v Liberci (Stráž nad Nisou - KP) a Praze (Černolice - KP). Následně jsem zamířil zpět do Ivančic, odkud jsem si na podzim 2009 odskočil na půlroční hostování do Velkého Meziříčí. S ohledem na pracovní vytížení jsem ale byl nucen se vrátit zpět do Ivančic. Pokud jde o mé "námluvy" s Tasovicemi, na konci podzimu mě po zápase s Novosedly kontaktoval Rosťa Szajko, zda bych nechtěl v klubu absolvovat zimní přípravu a vzhledem k tomu, že vše probíhalo bez problémů, na začátku února za mnou přišli trenéři i vedení, zda bych měl zájem hrát na jaře v tasovickém dresu. Vzhledem k tomu, že v Ivančicích je po podzimu bodů dost, rozhodl jsem se, že Tasovicím pomůžu.

S jakým cílem přicházíš do Tasovic?

S ohledem na vyrovnanost tabulky je cíl jednoznačný - přispět k záchraně v soutěži a oplatit trenérům důvěru kvalitními a stabilními výkony. Dalším důvodem, proč jsem na nabídku kývnul, je také kvalita soutěže, která je přeci jen jinde než krajský přebor.

Co říkáš na atmosféru v kabině a na spoluhráče?

Už během soubojů mezi Ivančicemi a Tasovicemi v 1.A třídě resp. KP bylo známo, že v Tasovicích je velmi dobrá parta, která táhne za jeden provaz a skutečnost tomu odpovídá. Většinu spoluhráčů jsem znal už před příchodem - buď přímo z Tasovic nebo odjinud, takže v tomhle si myslím problém nebyl.

Na kterém postu budeš zřejmě hrát?

V přípravných zápasech jsem hrál na pozici středního obránce, takže proti Pelhřimovu snad k nějakému překvapení nedojde:-)

Věříš v záchranu DIVIZE v Tasovicích?

Kdybych nevěřil, tak nejsem v Tasovicích.

Jak se ti v Tasovicích hrávala (jako protihráčovi)?

Abych byl upřímný, tak snad neznám hřiště a prostředí, kde by se mi hrálo hůř a myslím, že podobně na tom je plno ivančických hráčů. Nikdy jsem v Tasovicích nevyhrál a je pravda, že někdy mi to kluci v kabině rádi připomínají (hlavně pánové Dítě a Doležal). Myslím, že s ohledem na rivalitu, která pramení už ze vzájemných zápasů Ivančic a Tasovic v 1.A třídě někteří ivančičtí fanoušci a spoluhráči asi dodnes nechápou, že jsem šel právě sem.

Co říkáš na zázemí v Tasovicích?

Tady si myslím, že je prostor pro zlepšení. V Ivančicích vyrostly díky dotaci z EU nové prostorné kabiny, které musí klubu závidět většina mužstev z kraje, ale na druhou stranu nové kabiny z hráčů lepší fotbalisty neudělají a pokud Vás fotbal baví, tak je jedno jaké kabiny máte.

Chtěl by si něco vzkázat našim fanouškům?

V nedávném rozhovoru se Víťa Trmal zmínil, že to budu mít strašně těžké nahradit odcházející legendu Tasovic. Je všeobecně známo, že legendu nahradit nelze, takže bych fanouškům vzkázal snad jen to, že Krátký není Szajko...zbytek se uvidí až na hřišti.