PŘEDSEZÓNNÍ ROZHOVOR S TRENÉREM "A" TÝMU

Trenére, jak jste připraveni na jarní část sezóny?

Doufám, že dobře, ale to samozřejmně ukáží až mistrovské zápasy, jestli zimní příprava splnila svůj účel. Tento rok jsem zvolil trošku na naše poměry netradiční zimní přípravu, kdy jsme po celou dobu trénovali jen na hřišti po většinu s balonem, tak jsem sám ve velkém očekávání, jak se to na hráčích projeví.

Jak probíhala zimní příprava a jaké máš z ní pocity?

Po celou přípravu jsme využívali 1x týdně pískové hřiště v Tasovicích a 2x týdně jsme trénovali v Hrušovanech na umělé trávě. Každý víkend přípravný zápas na umělé trávě a poslední 2 zápasy na přírodní trávě. Pocity z celé přípravy mám v celku pozitivní, ale, jak už jsem říkal, vše ukáží mistrovská utkání, jak na tom doopravdy jsme.

Nastaly v průběhu zimní přípravy nějaké komplikace?

Vcelku nenastaly, až na nějaká onemocnění a drobná zranění během přípravy, ale to je zcela v zimním období normální. Největší kaňkou na přípravě je, že se nám na konci během 3 dnů zranili oba brankáři. Petr Fukal se dá snad brzy dohromady, jen u Honzi Gábora to bude trošku na delší dobu, čímž mu upřímně přeju brzké uzdravení.

Máš už uzavřený kádr "A" mužstva? Jak se zapracovaly posily?

Kádr je uzavřený. Já už jsem po podzimní sezoně říkal, že po vydařené podzimní části není třeba do kádru zasahovat. Navíc, když už pomalu začínal s tréninkem Petr Krátký po těžkém zranění a je vidět, že bude na začátek jara úplně fit. Jediný, kdo je pro naše fanoušky nový je Jan Gábor, který nahradil Víťu Trmala, který odešel do Rakouska, ale, jak už jsem psal, se něšťastně na tréninku zranil a musel se podrobit operaci ruky. Bylo vidět, že by vytvořili s Petrem Fukalem velmi kvalitní brankářskou dvojici. Proto, když vyvstal tento problém jsme angažovali narychlo na hostování talentovaného Tomáše Holíka, který již v 16-ti letech chytal v Hrušovanech divizi. Jemu přeji, aby se mu u nás líbilo a dařilo.

Jaké máš cíle do jarních bojů??

Reálně, pokud skončíme do šestého místa, tak bych byl spokojen, ale zase na druhé straně, proč si třeba ještě o příčku nepolepšit oproti podzimu.To by byl krásný bonus na konec sezony, kterou jsme již v létě úspěšně začali pohárem.

Chtěl by si něco vzkázat??

Hráčům, aby sezónu odehráli v co nejlepší formě a bez zranění (to platí pro všechny,kteří hrají za Tasovice včetně žen). Funkcionářům, aby je to stejně bavilo se starat o chod našeho klubu, za což si zaslouží náš obdiv. Divákům, aby nás chodili povzbuzovat v co největším počtu (zase samozřejmně všechna mužstva) a byli s námi někdy trošku trpěliví. Já za sebe musím říct, že si jich nesmírně vážím, jak dokáží s naším fanklubem vytvořit skvělou fotbalovou kulisu a v neposlední řadě smekám nad těmi, co s náma pravidelně jezdí na venkovní zápasy. A na konec bych chtěl poprosit naše manželky a přítelkyně, aby, i když to s náma nemají někdy lehké, tak byli dál tak tolerantní jako doposud.

Děkuji a zdravím před nadcházející jarní sezonou všechny, kteří fandí Tasovickému fotbalu.Tomáš Šťastný