ROZHOVOR - VÍŤA TRMAL

Víťa Trmal

Jak probíhá příprava a jak ji zvládáš?

Příprava začala asi o týden později, než je u nás zvykem, to jsem velice rád uvítal. Zatím se většinou věnujeme běhání a síle. Nevím čím to je, ale čím jsem starší, tak mi to tolik nevadí jako dřív a co je ještě pozoruhodnější, že jsem byl zatím snad na všech trénincích, což u mě v zimě rozhodně není zvykem :-)

Co tvé zdraví?

Zatím vše tak, jak má být. Někdy něco už cítím, ale to je prý normální, říká Rosťa Szajko, on už s tím má určité zkušenosti :-), přece jen jsem o dost mladší. A když je hůř, tak mi pomůže náš masér Dolik, čímž mu děkuji...

Co říkáš na nové posily v týmu a co by si v týmu uvítal?

Petr Krátký vypadá v pohodě, je to hotový hráč, proto tady je, ale bude to mít strašně těžké nahradit odcházející legendu Tasovic :-)) Ke Kamilovi Vybíralovi jen tolik, zatím jsem ho viděl jen jednou na tréninku (prvním), teď je zraněný, tak vůbec nevím.

Co očekáváš od jarní části sezóny?

V každém případě záchranu v soutěži, nic jiného ani chtít nemůžeme a myslím, že hodně napoví začátek. Doufám, že začneme líp, jak na podzim. To už jsme vlastně začali, porazili jsme Rosice.

Jaké jsou tvé plány do budoucna?

Jestli myslíš fotbalové, co se týče mé kariéry hráčské, tak vůbec nevím. Záleží samozřejmě na zdraví a chuti nebo lépe řečeno motivaci se připravit na trénink nebo zápas. Zatím to jde a v létě se rozhodnu co dál. Co se týče trénování, tak s Pepou Durajkou trénuju přípravku, ve Znojmě pomáhám L. Paličkovi u žáků s brankářema. V Tasovicích se věnuju všem brankářům.

Jaké máš volnočasové aktivity?

Myslel jsem si v létě, že když budu míň chytat, tak budu mít víc času, ale opak byl pravdou. Třikrát týdně trénink A mužstva, dvakrát přípravka a dvakrát žáci ve Znojmě, o víkendu zápasy. To znamená každý den na hřišti, takže když nejsem tam, snažím se být s rodinou. Věnoval jsem se lukostřelbě, ale bohuže se k ní vůbec nedostanu, nemám čas trénovat. No a zbytek volného času se snažím fotit.

Jak se daří synovi ve fotbale?

Matouš je ve Znojmě ve fotbalové třídě, hraje žákovskou ligu, jezdí na výběry JmKFS. Myslím si, že ve Znojmě je spokojený a fotbal ho baví, což je důležité.

Co by si chtěl vzkázat fanouškům?

V prvé řadě bych jim chtěl poděkovat za to, v jakém počtu chodí na naše utkání a jak fandí. Tím bych je chtěl požádat, aby nám zachovali přízeň a pokračovali i na jaře, protože to budeme hodně potřebovat. Vím, že k nám soupeři neradi jezdí, protože fanoušci tady dokáží udělat takovou atmosféru, kde se jim nehraje vůbec dobře. A tak to doufám bude i na jaře.