TASOVICE - OTROKOVICE

TASOVICE - FC VIKTORIA OTROKOVICE

BRANKY: 7. min BLAHOUDEK, 31. min VYŽRÁLEK

STATISTIKA: FAULY: 18-19, STŘELY: 6-4, MIMO: 10-3, ROHY: 4-5, OFSAJD: 3-2

ŽK: 80. min Vítek - 41. min Foltýn, 79. min Trnčák, 80. min Juráň, 90. min Frydrych

NEJLEPŠÍ HRÁČ ZÁPASU: BLAHOUDEK

HLAVNÍ ROZHODČÍ: BENEŠ JAR.

POMEZNÍ ROZHODČÍ: REICH, SÁGL

DELEGÁT: JURÁNEK

FOTO ZE ZÁPASU , VIDEO ZE ZÁPASU 1 , 2 , 3 , 4

SESTAVA TASOVIC: Gábor, Krátký (C), Blahoudek, Vomočil, Vyžrálek (75. min Čermák), Horáček, Vítek, Čop (84. min Szajko T.), Paul (88. min Chamko), Švarc, Šuráň

SESTAVA OTROKOVIC: Juřík, Dujka (C) (68. min Němec), Zábojník, Juráň, Konečný, Frydrych, Trnčák, Foltýn, Juhás, Viskupič, Ondráš (46. min Bančák)

První půle patřila Tasovickým. Svou převahu vyjádřili dvěma góly, už v 7. minutě šli po střele Blahoudka do vedení a po půl hodině hry toto vedení navýšil Vyžrálek z rychlého průniku obranou hostů. Brankový rozdíl mohl být ještě větší, další vypracované příležitosti domácí promarnili. Druhý poločas nabídl spíš boj než fotbal hlavně zásluhou Otrokovických. Ti hru přitvrdili, souboje pak přinášely žluté karty. Přesto domácí náskok bezpečně uhájili.

Po debaklu z minulého týdne v Polné napravili fotbalisté Tasovic svoji reputaci proti Otrokovicím. Na svém hřišti je porazili 2:0. Skóre otevíral v 7. minutě Blahoudek, který dorážel střelu Paula. V 31. minutě se trefil z úhlu do otrokovické brány Vyžrálek. Tasovičtí měli v první půli ještě další šance, které ale nevyužili. „Kdyby po třiceti minutách byl zápas pět nula, nikdo by nic neřekl. To je asi náš momentální úděl. I když se dostaneme do šancí, tak góly nedáváme. Na druhou stranu jsem rád, že jsme zápas zvládli. Vyhráli jsme pro nás s neoblíbeným soupeřem," uvedl tasovický trenér Tomáš Šťastný. Hostujícímu trenérovi se nelíbila hra opor jeho týmu. „V první půlce jsme naprosto propadli, domácí hráli jednoduše, nakopávali míč a lehce pronikali naší obranou. Tasovice měly šance minimálně na tři góly. Kdo zklamal svým výkonem, byli hlavně zkušení hráči," poznamenal trenér Otrokovic Jaroslav Matějíček. Nebyl také spokojený s výkonem rozhodčích. „Podle mého měli domácí dohrávat v deseti hráčích. Viděl jsem jasný faul na našeho hráče, když šel sám na brankáře. Domácí hráč dostal ale jen žlutou kartu. Některé výroky rozhodčích byly zavádějící, ale za výkon v prvním poločase si Tasovice zasloužily vyhrát," podotkl otrokovický kouč. Tasovický tým se potýká několik zápasů po sobě s absencí klíčových hráčů. „Byli jsme nuceni povolat hráče z béčka a ti ukázali svoji kvalitu. Přemýšleli jsme o jejich nasazení už dříve, ale nechtěli jsme oslabovat béčko," vysvětlil Šťastný. Pro tasovické fotbalisty to byla třetí letošní domácí výhra a potřetí nedovolili soupeři na svém hřišti skórovat. „Výborně jsme bránili jako celek. Komplexně nám vše sedlo, mužstvo výtečně napadalo už od útočníků. Nepustili jsme soupeře zbytečně do nějakých kombinací ani akcí. I když máme problémy se sestavou, tak kluci ukázali, že když je potřeba zabrat, tak zaberou. Zaslouží si poděkování za morálku, kterou ukázali," chválil tasovický trenér. Do sestavy Tasovic se vrátil po zranění Horáček, který ještě ale není stoprocentně fit. Tento týden by měl začít trénovat Čerstvý. Helebrant, Doležal a Kirschner ještě budou léčit zranění.

KOMENTÁŘ K ZÁPASU - JIHOMORAVSKYFOTBAL

Popáté v sezoně vyhrály Tasovice. Proti Otorkovicím je poslal do vedení v 7. minutě Blahoudek, který dorazil Paulovu střelu. Po půlhodině hry překonal střelou z úhlu brankáře Juříka Vyžrálek a uzavřel výsledek na konečných 2:0.