TASOVICE - VYŠKOV

TASOVICE - MFK VYŠKOV

BRANKY: 70. min VYŽRÁLEK - 84. min KOLLÁR MICHAL

STATISTIKA: FAULY: 17-13, STŘELY: 3-3, MIMO: 4-3, ROHY: 3-3, OFSAJD: 2-7

ŽK: 30. min Kirschner, 45. min Doležal, 80. min Vyžrálek - 37. min Žoček, 70. min Hodinář

NEJLEPŠÍ HRÁČ ZÁPASU: KRÁTKÝ

HLAVNÍ ROZHODČÍ: SMEKAL

POMEZNÍ ROZHODČÍ: NEJEZCHLEB, HRŮZA

DELEGÁT: PROKEŠ

SESTAVA TASOVIC: Gábor, Krátký, Kirschner (76. min Čermák), Blahoudek, Doležal, Vyžrálek (82. min Szajko), Vítek, Dítě (90. min Chamko), Paul, Švarc, Šuráň

SESTAVA VYŠKOVA: Kollár L., Hodinář, Jašíček (74. min Lička), Voral, Dostálek, Koláček, Žoček (74. min Urbančok), Hradil, Baričák, Novotný (60. min Kollár M.), Čoupek

První půle přinesla opatrný fotbal s čekáním na první gól. Optickou převahu si v ní udržovali hosté, ale domácí si vypracovali více šancí. Bohužel zůstaly nevyužity. Stejný obraz nabídl i druhý poločas, jen se diváci konečně dočkali branek. V 70. minutě tečoval centr Blahouda Vyžrálek a Tasovice se dostaly do vedení. Vyrovnání se hosté dočkali v 84. minutě, po rozehraném rohovém kopu hlavičkoval do sítě Kolár. S průběhem utkání i výsledkem nemohli být přihlížející spokojeni.

V bojovném utkání si Tasovice rozdělily body s Vyškovem. V sestavě tasovickým fotbalistům chyběly kvůli zranění tři zkušené opory. Už to vypadalo, že si tasovičtí fotbalisté pohlídají jednobrankové vedení, když přišla v 84. minutě standardní situace Vyškova, po které vyrovnal. Dělba bodů byla spravedlivá, ani jeden tým si nevytvořil výraznou převahu.„Gól v závěru vždycky hodně mrzí. Dneska hráli kluci nadoraz, na krev. Máme tři zraněné hráče, dostávají šanci bývalí dorostenci," uvedl tasovický trenér Tomáš Šťastný. Vyškovští byli se ziskem bodu spokojení. „Po tom, jak zápas probíhal, je bod určitě zasloužený. Remíza odpovídá tomu, co se dělo na hřišti. Byl to spíše boj než fotbal, což možná také způsobil těžký terén na hřišti," konstatoval trenér Vyškova Zbyněk Zbořil. Výkon tasovických fotbalistů byl na začátku zápasu jalový. „Prvních dvacet pětadvacet minut jsme se hledali. Posledních patnáct minut v první půlce už jsme hru vyrovnali. Pokračovali jsme tak i ve druhém poločasu. Měli jsme stav 1:0 šest minut před koncem udržet," litoval Petr Krátký, který opožděně slavil třicáté narozeniny. Tasovicím chyběli zranění hráči Horáček, Čerstvý a Helebrant. „Je to cítit, že máme zraněné hráče. Tyto problémy ale mají všechny mančafty a my se s tím musíme nějak porvat a táhnout tu káru dál," dodal Krátký. Vyrovnávací gól Vyškova vzbudil hodně emocí u fanoušků, kteří se domnívali, že padl po faulu. „Myslím, že gól měl platit. Takové souboje u brány bývají. Divize už je soutěž, kdy se nehraje v rukavičkách," poznamenal Krátký. Tasovičtí jsou v tabulce na šestém místě. Páté Velké Meziříčí a čtvrté Otrokovice ale mají stejně bodů jako Tasovice. Ty v příštím kole jedou na hřiště Polné, jenž má pouze o bod méně než Tasovice.

KOMENTÁŘ K ZÁPASU - JIHOMORAVSKYFOTBAL

Zbyněk Zbořil, trenér MFK Vyškov: „Tasovice jsou doma hodně nepříjemný soupeř a dnešní zápas to jen potvrdil. V úvodu jsme sice měli více ze hry, měli jsme odražené míče, ale bylo to jen po vápno. V průběhu utkání se z toho stal jen boj o každý míč, množství hlavičkových soubojů a i proto jsem s bodem spokojen. Dokázali jsme se v tvrdosti a agresivitě v soubojích domácím vyrovnat a to byl posun oproti minulému kolu v Bohunicích, kde jsme body a zápas jen odevzdali. V 70.minutě jsme dostali lacinou branku po autovém vhazování, ale v závěru jsme dokázali ze standardky vyrovnat. Nebyl to dobrý fotbal, obě mužstva umí hrát mnohem lépe, ale bod jsme vybojovali a toho si cením.“