STATISTIKA: FAULY: 13-16, STŘELY: 6-5, MIMO: 3-2, ROHY: 5-4, OFSAJD: 2-0

ŽK: 74. min Paul - 24. min Voral, 61. min Palla, 74. min Kollár Michal

SESTAVA TASOVIC: Trmal, Čerstvý, Helebrant, Šuráň Michal, Kirschner, Vyžrálek, Paul, Horáček, Šuráň Jaroslav (71. min Blahoudek), Mašek (59. min Dítě Marek), Doležal (77. minDítě Petr)

SESTAVA VYŠKOVA: Kopáček, Kollár, Novotný, Pospíšil, Žoček Miloš (56. min Žoček Martin), Lička, Hradil, Koláček, Sigmund (65. min Farník), Voral, Palla (81. min Daněk)

FOTO ZE ZÁPASU: ZDE , ZDE , ZDE

VIDEO ZE ZÁPASU: 1 , 2 , 3

KOMENTÁŘ K ZÁPASU - OFS ZNOJMO

Oba týmy předvedly výborný výkon, se kterým bylo spokojeno na 280 diváků. Po celé utkání se bylo na co koukat a napětí skončilo až se závěrečným hvizdem, radost byla podtržena vítězstvím domácích. Na góly se nečekalo dlouho, již ve 4. minutě zakončil centr Šuráně Doležal. Hosté ale hned kontrolovali, akci Pospíšila zužitkoval na vyrovnání Sigmund a v 15. minutě byl stejný střelec u vedoucí branky. Po pár minutách střelou z 16 metrů zařídil vyrovnání opět Doležal. Další šance měli fotbalisté na obou stranách, vyznamenali se gólmani. Po přestávce měli více příležitostí Tasovičtí, u většiny akcí byl Šuráň, jeho přihrávku v 66. Minutě zakončoval do třetice Doležal, který tak docílil hattricku. Vyškovští usilovali o vyrovnání, jejich snaha však vyšla naprázdno.

KOMENTÁŘ K ZÁPASU - ZNOJEMSKÝ DENÍK

Doležal, Doležal a znovu Doležal. Útočník Tasovic v několika zápasech podzimní části divize kvůli zdravotním důvodům nenastoupil, ale když odcházel ke konci nedělního zápasu ze hřiště, diváci mu aplaudovali ve stoje. Zdeněk Doležal totiž vystřílel Tasovicím vítězství 3:2. „Byl to infarkťák. Zápas měl divizní parametry a lidem se musel líbit,“ zářil po utkání úspěšný kouč Tasovic Tomáš Šťastný. A ještě aby ne. Jeho svěřenci dokázali udolat Vyškov poměrem 3:2, přeskočit ho v tabulce a stále držet krok s vedoucími celky soutěže. „Dívá se na to pěkně. Mančaft si po loňské sezoně sedl, vhodně jsme ho doplnili a daří se nám. Věřím, že jsme ještě neřekli poslední slovo,“ dodal Šťastný. Nedělní utkání divize začalo hodně zostra a vítězství Tasovic se nerodilo lehce. Sice už ve čtvrté minutě skóroval domácí Doležal, jenže o sedm minut později bylo srovnáno po dvou trefách Sigmunda. Doležal se ale zřejmě nemohl dívat na světelnou tabuli, a tak v devatenácté minutě vyrovnal. „Nezačali jsme vůbec dobře, pak jsme se ale zvedli. Jenže vyrobíme další chybu a je srovnáno. Takhle se hrát fotbal nedá. Někteří naši zkušení hráči neukázali ani svůj průměr,“ zlobil se trenér fotbalistů Vyškova Valdemar Horváth. Ve druhé půlce se už brankové hody neservírovaly. Oba týmy si daly od střílení branek pauzu, přesto se jedna k libosti domácích fanoušků urodila. V šestašedesáté minutě se po křídle protáhl mladší z bratří Šuráňů a předložil míč Doležalovi. Ten byl znovu neomylný. Vstřelil branku, připsal si hattrick a pro domácí vytěžil tři body. „Člověka to samozřejmě těší, ale důležité jsou body,“ usmíval se muž zápasu Zdeněk Doležal. Poledních patnáct minut se neslo ve znamení tlaku hostů, kteří se snažili o vyrovnání. Vytvořili si několik standardních situací, ale žádnou nedokázali proměnit. „Náš výkon byl hodně nevýrazný. Sluníčko a burčák, tak bych asi charakterizoval náš pohodový fotbal. Vůbec jsme na hřišti nedřeli, nebyli jsme agresivní. Takhle se vyhrávat nedá,“ dodal Horváth. Tasovice jsou v divizní tabulce na pátém místě s devatenácti body na svém kontě. Na absolutní čelo jim chybí pouhé tři. „Sezonu jsme začali dobře a drželi si neporazitelnost až do minulého kola. Je dobře, že jsme hned v dalším zápase bodovali. Tým se konečně sehrál a je psychicky nahoře. To dělá ve fotbale hodně,“ doplnil Doležal. V dalším utkání se představí svěřenci Tomáše Šťastného na hřišti brněnské Sparty. Ta má o pouhé tři body méně.