TASOVICE - HODONÍN

TJ SOKOL TASOVICE - RSM HODONÍN

BRANKY: 39. min KRÁTKÝ, 56. min JUHAŇÁK, 71. min PAUL - 22. min DRÁPAL, 32. min POSPIŠ, 65. min ONDRYÁŠ

ŽK: 63. min Krátký, 70. min Czucz, 76. min Blahodek - 83. min Šturma, 90. min Novotný

HLAVNÍ ROZHODČÍ: SOUKAL

POMEZNÍ ROZHODČÍ: MIKLÍK, VEJTASA

DELEGÁT: KUNDELIUS

SESTAVA TASOVIC: Fukal, Krátký, Mička (C), Blahoudek, Horáček, Hověz (46. min Czucz), Paul (77. min Čermák), Vítek (78. min Šrámek), Juhaňák (85. min Dítě P.), Helebrant, Švarc

SESTAVA HODONÍNA: Petráš, Ondryáš, Polák, Maršálek J., Šturma (83. min Maršálek H.), Drápal (90. min Žáček), Pospiš, Novotný, Reška (66. min Koryčánek), Jankůj (46. min Trčka), Spazier

První jarní kolo chtěly Tasovice vyhrát. Bohužel jejich síla nebyla natolik velká, aby si přání vyplnily. S nerozhodným výsledkem tak odjížděl hostující Hodonín i po dvouminutovém prodloužení a domácí uznali, že nebyli dostatečně důrazní a nehráli s plným odhodláním. „Pro diváka to byl asi atraktivní duel, hra nahoru dolů. Šest branek, krása, pro trenéry to byla trošku noční můra, protože góly, které na obou stranách padly, byly celkem nedůsledné ze strany obrany," shrnul utkání trenér Tasovic Milan Kalaš. V prvním poločase hráli domácí ospale. Nedokázali jít s balonem dopředu a být svojí hrou nebezpeční. Hodonín na tom byl o něco lépe, hlavně ve chvíli, kdy Tasovicím vsítil gól. Ve dvacáté druhé minutě se o něj zasloužil hostující hráč Tomáš Drápal. O deset minut později přidal hostující tým další zásah a zvýšil své vedení na 0:2. „První poločas jsme prospali, dostali jsme dva laciné góly po individuálních chybách," uznal tasovický střelec Miroslav Paul. Tasovickým se nedařilo proměňovat své šance až do devětatřicáté minuty, kdy se poprvé v utkání prosadili. Domácí hráč Roman Švarc kopal roh a k zaslanému míči vyskočil nejvýše jeho spoluhráč Petr Krátký, který svojí střelou snížil na 1:2. A tak odcházeli domácí hráči do kabin s jednobrankovým mankem. „V kabině jsme si řekli, kde jsou chyby, a hlavně co naší hře schází. Bylo to o nasazení a o důrazu. Nemůžeme nastupovat do zápasu s tím, že jsme mistři a přitom na hřišti dal soupeř do hry opravdu jen ten důraz a nasazení a tím byl lepší," podotkl tasovický trenér. Druhý poločas byl na mokrém terénu doslova boj. Domácí se po návratu z šaten herně zvedli a začali se o body prát. Tasovicím se podařilo vyrovnat na 2:2, když v šestapadesáté minutě po chybě obrany hostů se k míči dostal tasovický hráč Luděk Juhaňák, který jej zaslal do sítě Hodonína. „Ve druhém poločase jsme počítali s tím, že domácí zatlačí, že přidají ještě dalšího útočníka, což se stalo. Potvrdilo se také to, že měli výškovou převahu a že nás v těch standardních situacích přetlačili," uznal trenér Hodonína Luděk Zlámal. Hosté se však během chvilky dokázali opět ujmout vedení. V pětašedesáté minutě jej vybojoval hodonínský hráč Marek Ondryáš, když zaslal svoji střelu přímo za záda domácího brankáře. Domácí ale dokázali odpovědět, když po chybě hostů vsítili vyrovnávací střelu kopem hodonínského Miroslava Paula, který tak učinil v jednasedmdesáté minutě. „Třetí gól jsme jim nabili sami, kvůli špatné přihrávce brankáře. Myslím si, že kdyby k tomuto nedošlo, tak bychom byli schopni tenhle zápas zvládnout a vyhrát. Ale podle průběhu a výkonu obou dvou mančaftů odpovídá remíza dění na hřišti," zakončil hostující trenér. Jak trenér dodal, mají Tasovice na lepší výkon a především na kvalitnější průběh hry. Podle něj by Tasovice měly hrát více kombinačně a tím pádem by byly nebezpečnějším soupeřem. K čemuž se vyjádřil i střelec Tasovic Miroslav Paul. „V situaci, v jaké se nacházíme, když máme třináct bodů a hrajeme o záchranu, tak nehrajeme na krásu, ale hrajeme na body a na to, abychom vyhrávali. To je to nejdůležitější," zdůraznil Paul. K dalšímu utkání odjíždějí Tasovice příští týden do Valašského Meziříčí, kde na ně čeká velice těžký soupeř. „Je to tým, který se drží v čele tabulky. Navíc se tam hraje brzy ráno, což mnohým dělá problém, a především se tam nevyhrává," uzavřel Kalaš.

Tasovické čeká v jarních odvetách boj o body, které zajistí další působení v soutěži, protože podzimní zisk 13 bodů hráčům a realizačnímu týmu nedovoluje spát v klidu. V prvním utkání je na domácím trávníku čekal celek ze středu tabulky, ten si však v odvetách také chce vylepšit své postavení. Zápas začala obě mužstva opatrně, hrálo se převážně ve středu pole, čekalo se na chybu soupeře. Jako první se jí dopustili ve 23. minutě domácí a hostující Drápal lobem překonal gólmana Fukala. V následující minutě dopravili Tasovičtí po rohovém kopu míč za záda hodonínského brankáře, ale rozhodčí gól neuznal pro postavení mimo hru. V dalším průběhu střetnutí se domácím hra nedařila, vázla kombinace a nakopávané balóny úspěch nepřinášely. Hosté si vypracovali územní převahu, z ní svůj náskok ve 32. minutě navýšili Pospíšilem. Jeho střela z 20 metrů skončila u levé tyče tasovické svatyně. Stav se do poločasu měnil ještě jednou, ve 39. minutě skóroval hlavou po rohovém kopu Krátký a domácím přinesl naději do druhé půle. Ta začala tlakem domácích, kterému napomohl příchod Czucze. Vyrovnání se dočkali v 56. minutě, centr do vápna dopravil do sítě Juhaňák. Hodonínští byli nuceni změnit způsob hry, zaměřili se na rychlé protiútoky se zabezpečenou obranou. Taktika jim vyšla, v 66. minutě tečovaná střela Ondryáše z 20 metrů zajistila opětovné vedení. K radosti Tasovic se z něj těšili jen pět minut, dobrou kombinační akci zakončil ranou z pokutového území Paul. S nerozhodným stavem nebyl spokojen nikdo, bojovalo se až do samého konce, obě družstva měla možnost skóre zvrátit ve svůj prospěch. Remíza je za předvedené výkony, které sledovalo 230 diváků, zasloužená.