TASOVICE - BYSTŘICE N/P

TASOVICE - SK BYSTŘICE NAD PERŠTEJNEM
4:2 (3:0)

BRANKY: 5. min a 29. min MAŠEK, 35. min MUCALA, 74. min KRÁTKÝ - 86. min SKLENÁŘ Z., 89. min ZICH

STATISTIKA: FAULY: 15-9, STŘELY: 6-3, MIMO: 7-4, ROHY: 7-3, OFSAJD: 3-3

ŽK: 19. min Doležal, 43. min Mucala, 63. min Blahoudek, 90. min Fukal -  37. min Holý, 43. min Sklenář Z., 58. min Ilek, 81. min Mitáš

NEJLEPŠÍ HRÁČ ZÁPASU: KRÁTKÝ

Diváků: 190

HLAVNÍ ROZHODČÍ: ADÁMKOVÁ

POMEZNÍ ROZHODČÍ: HANÁKOVÁ, ZAPLATILOVÁ

DELEGÁT: PROKEŠ

SESTAVA TASOVIC: Fukal, Čerstvý (C), Krátký, Blahoudek, Doležal (78. min Vyžrálek), Horáček (81. min Vítek), Mašek, Paul, Mucala (89. min Dítě P.), Šuráň, Helebrant

SESTAVA BYSTŘICE: Trávníček, Chocholáč, Holý (C)(66. min Padrtka), Vícha, Mitáš, Čech, Zbytovský, Sklenář Z., Prášil (76. min Zich), Illek (66. min Navrátil), Sklenář R.

KOMENTÁŘ K ZÁPASU: ZNOJEMSKÝ DENÍK

Už čtyři zápasy po sobě doma neprohrálo tasovické mužstvo. Tentokrát jim padla za oběť Bystřice nad Pernštejnem. Další kvalitní domácí výkon předvedli tasovičtí fotbalisté, když ve středeční dohrávce porazili jasně Bystřici nad Pernštejnem 4:2. Od začátku neponechali nic náhodě a už v 5. minutě vedli díky gólu Maška. Ten pak střílel další branku a na třetí přihrával Mucalovi. Po půlce tak domácí vedli 3:0. Ve druhém poločase zvyšoval hlavičkou Krátký. Nepozornost Tasovických ke konci utkání je stála čisté konto a do jejich brány doputovaly dokonce dva góly. „Potřebovali jsme v tomto odloženém utkání nutně získat tři body. Kluci k tomu přistoupili, jak měli, dali jsme hezké góly, škoda jen toho závěru," konstatoval tasovický kouč Jiří Fryš. Hosté v Tasovicích nepředvedli v prvním poločase žádnou kloudnou akci. „První půlku jsme byli jak na ledě a zapomněli si brusle, protože všichni padali, hráli na půl plynu. Domácí nás přehráli, byli rychlejší a důraznější, každý souboj jsme prohráli," zhodnotil bystřický kouč Karel Fencl. Jeho tým si spravil chuť v závěru, když využil laxnosti domácího mužstva. „Asi už jsme je podcenili. Je to škoda," krčil rameny střelec dvou tasovických gólů Vlastimil Mašek. Tomu se dařila spolupráce s Mucalou, který nastoupil poprvé po třízápasovém trestu za červenou kartu. Díky jejich přesným trefám tak mají Tasovice o něco blíže záchraně. Mašek v Tasovicích hrál minulou sezonu, na podzim byl v Americe. „Překvapilo mě to, že se musíme zachraňovat, protože mančaft se až tak nezměnil. Asi se na nás nalepila smůla a pak už se s námi táhla. Když budeme pokračovat v takových výkonech, jako teď, tak bychom sestoupit neměli," věří Mašek. Zápas byl netradiční v tom, že jej pískaly tři ženy. „Zvládly to velice dobře," pochvalovali si při odchodu z hřiště tasovičtí fanoušci, kteří bývají mnohdy velice kritičtí. V tabulce divize D se Tasovičtí posunuli na dvanáctou příčku. Rozdíl mezi ní a pátým místem jsou pouhé tři body. Tasovice však hledí i dolů, od posledního místa je dělí čtyři body. Před sebou mají ještě čtyři duely. Už v neděli je čeká doma první Třebíč. Ta letos prohrála jen dvakrát.