BRANKY: 54. min PAUL p.k., 88. min ČERSTVÝ - 32. min a 43. min SIMR

STATISTIKA: FAULY: 14-29, STŘELY: 8-5, MIMO: 3-5, ROHY: 2-4, OFSAJD: 3-2

ŽK: 4. min Helebrant, 31. min Paul, 86. min Švarc - 35. min Souček, 53. min Pokorný, 90. min Krejčí

DELEGÁT: STROUHAL

SESTAVA TASOVIC: Gábor, Šuráň, Helebrant, Krátký, Kirschner, Paul, Blahoudek, Švarc, Horáček (88. min Čermák), Doležal, Čerstvý (C)

SESTAVA MEZIŘÍČÍ: Invald, Šimáček, Souček (C), Bouček, Smejkal (88. min Doucha), Krejčí, Pokorný, Mucha, Dufek (57. min Vyskočil), Netrda, Simr

KOMENTÁŘ K ZÁPASU - ZNOJEMSKÝ DENÍK

Najít pořádného snajpra, to bude jasný úkol pro tasovické fotbalisty během zimní přestávky. Ačkoliv mnohdy své soupeře přehrají, jejich snaha vyjde vniveč v zakončení. Podobně to vypadalo i v utkání s Velkým Meziříčím, ze kterého brali pouze bod za remízu 2:2. "Těžko se mi to hodnotí. Chtěl jsem za každou cenu vyhrát. Srazily nás dvě individuální chyby, po kterých jsme prohrávali 0:2. Do konce prvního poločasu jsme neproměnili dvě šance, mohlo to být 2:2. Zápas by vypadal jinak, kdyby se nám to podařilo zkorigovat. Trápíme se v koncovce a sráží nás naše vlastní chyby," konstatoval tasovický trenér Tomáš Šťastný. Velké Meziříčí se snadno dostalo do dvoubrankového vedení. Nebylo tak nebezpečné, jak by se podle výsledku zdálo. „Začali jsme dobře, ale pak jsme měli asi dvacet minut hluché místo, kdy jsme balóny jen nakopávali. Se štěstím jsme dali dva góly, které nás zvedly," poznamenal velkomeziříčský trenér Libor Smejkal. Obě branky Velkého Meziříčí vstřelil Pavel Simr. „Upozorňoval jsem hráče na Simra, který z ničeho dokáže dát gól. Potvrdil to i proti nám," podotkl tasovický kouč. Tasovice snižovaly dvougólové vedení soupeře v 54. minutě z pokutového kopu. Paulova střela šla nejprve do brankáře, od kterého se míč odrazil zpět ke střelci, a ten až na druhý pokus trefil volný prostor v bráně. V 88. minutě pak tasovický kapitán Čerstvý vyrovnával. Ještě v samotném závěru měli Tasovičtí obrovskou šanci, když zahrávali standardní situaci. „Škoda poslední standardky, mohli jsme vyhrát. Rozhodlo ale to, že jsme v první půlce neproměnili dvě tutovky," mínil tasovický hráč Marcel Blahoudek. Ten je na hřišti nepřehlédnutelný svým nasazením a zápalem pro hru. „Jsem tasovický odchovanec, proto se snažím hrát srdcem pro diváky," dodal. Tasovický trenér musel opět improvizovat v útoku. „Vyžrálek si v týdnu vykloubil rameno, tak nemohl hrát," doplnil Šťastný. Tasovice mají za sebou první půlku letošní sezony. Jsou s dvaceti body na osmém místě. Od čtvrté příčky je ale dělí jen tři body. V neděli odehrají předehrávku jarního kola s Hodonínem. Ke splnění podzimního cíle potřebují vyhrát.