TASOVICE - VRACOV

POMEZNÍ ROZHODČÍ: KUČEŘÍK, ČECH

DELEGÁT: BÁBÍČEK

FOTO a VIDEO ZE ZÁPASU: FOTO , VIDEO

SESTAVA TASOVIC: Gábor, Krátký, Blahoudek (46. min Doležal), Vyžrálek, Horáček (C), Vítek (68. min Čermák), Paul (82. min Kirschner), Dítě Petr, Švarc, Šuráň Michal, Helebrant

SESTAVA VRACOVA: Zálešák, Krupica, Eliáš, Procházka, Vybíral (C), Kudlík, Lejsal, Zýbal (46. min Loprais), Presl (63. min Kmínek), Březina (27. min Beck), Šenk

V první půli prezentovaly oba celky slabý fotbal, ve kterém se diváci dočkali jen minima šancí. Po přestávce se domácí zlepšili, převzali iniciativu a vypracovali si i více brankových příležitostí. Nakonec byli za zvýšenou aktivitu odměněni v 79. minutě gólem Čermáka po sólovém úniku. O tomto souboji lze říct, že vyhrál tým, který projevil větší vůli po vítězství.

Jediná branka vloni ještě dorostence Jakuba Čermáka ze 79. minuty rozhodla o vítězství Tasovic nad divizním nováčkem, mužstvem Vracova. Po čtyřech kolech jsou Tasovičtí na druhém místě. „Utkání bylo hodně těžké na fyzičku, pořád jsme museli hlídat soupeřovy útočníky, aby nám neutekli. Nakonec jsme to ale zvládli a zaslouženě vyhráli. O situaci na hřišti dobře vypovídají i statistiky. Deset našich střel na bránu proti jedné Vracovské," zhodnotil tasovický trenér Tomáš Šťastný. Zatímco Tasovice jsou na vrcholu tabulky, Vracov je s jedním bodem na posledním místě. „Je to velká škoda, že jsme nedosáhli na další bod. Odehráli jsme na Znojemsku slušný zápas. Domácí byli fotbalovější, měli i více šancí. Podržel nás brankář Zálešák, který chytil soupeři řadu šancí. My jsme naopak špatně řešili finální fázi. Problémy jsme měli i se složením sestavy, kdy pro zranění museli odstoupit Březina se Zýbalem. Kromě dlouhodobě zraněného Žurovce do zápasu nezasáhli ani Kotásek s Pavlasem," přiblížil trenér Vracova Karel Lejsal. Domácím dlouho trvalo, než se jim podařilo hostující celek překonat. „Stále jsme se je snažili napadat, vytvářeli jsme si dobré šance. V prvním poločase to byly spíše takové pološance, ve druhé části jsme se ale hodně zlepšili. Od začátku první poloviny jsme tlačili, co nám síly stačily. Oni byli hodně uzavření, jejich strategie spočívala ve hře na stopera, který dlouhými odkopy posílal rychlé útočníky do brejků. Nakonec jsme je ale udolali," oddechl si tasovický kouč. O vítěznou trefu se postaral Jakub Čermák, který je tasovickým odchovancem a letos patří věkově již do kategorie mužů. Na hřiště ho poslal trenér až v 68. minutě na místo levého záložníka. V 79. minutě udělal Čermák nádhernou kličku a bravurně zakončil. „Byli jsme tři hráči u kraje hřiště a výborně jsme se domluvili. To byla půlka úspěchu. Moje klička byla taková spíš šťastná, nejdřív jsem naznačil na jednu stranu, pak na druhou. Vracovský obránce při druhém naznačení upadl na zem. Pak už jsem jen běžel k bráně a vystřelil," popsal mladý hráč. I on si všiml, že utkání bylo, co se týče fyzických sil, velice náročné. „I když jsem sedmdesát minut jen pozoroval spoluhráče z lavičky, naši stopeři se opravdu vyznamenali. Soupeřovy brejky byly velice nenápadné a rychlé. Museli je pozorně hlídat. Sám jsem se za těch dvacet minut, co jsem hrál, pořádně zapotil," poznamenal Čermák. Tasovičtí dohrávali zápas v deseti, protože Milan Vyžrálek si zranil rameno. „Vykloubil si rameno, snad to bude v pořádku," doplnil trenér. Zápas pravdy čeká tasovický tým v sobotu, kdy se s Líšní utká o první místo v tabulce.