BRANKY: 20. min ČERMÁK I., 80. min FLORIÁN

STATISTIKA: FAULY: 15-17, STŘELY: 6-4, MIMO: 2-3, ROHY: 3-6, OFSAJD: 2-0

ŽK: 43. Podzemský, 69. Florián, 86. P. Chalupa – 24. Helebrant, 45. Švarc, 69. Čerstvý, 74. Šuráň

DELEGÁT: BÁBÍČEK

SESTAVA TASOVIC: Gábor, Šuráň, Vítek (46. min Doležal), Helebrant, Kirschner, Paul, Horáček, Blahoudek (74. min Čop), Švarc, Čerstvý, Vyžrálek

SESTAVA TŘEBÍČE: Zrzavý, Svoboda, Komínek, Havránek, P.Chalupa, Herc, Podzemský, Mička, I. Čermák, Florián (86. min Koubek), Andrejič (68. min P. Čermák)

KOMENTÁŘ K ZÁPASU - OFS ZNOJMO

Do první šance se dostali Tasovičtí Švarcem, ale nabídnutou příležitosti promarnili. Jediný gól první půle padl do jejich sítě po zbytečné ztrátě míče uprostřed hřiště, domácí tuto chybu potrestali střelou ze 40 metrů přelobováním brankáře. Ve druhém poločase docházeli Třebíčským síly, protože měli za sebou středeční utkání Českého poháru. Toho hosté využili k vytvoření tlaku, ale nebyl jim nic platný. Rozhodující úder dostali v 80. minutě z rychlého brejku.

KOMENTÁŘ K ZÁPASU - ZNOJEMSKÝ DENÍK

Ani tasovické mužstvo nedokázalo porazit Třebíč. Ta dosud prohrála jen jednou s Líšní, kterou, díky výhře nad Tasovicemi, vystřídala na čele tabulky. Tasovice jsou sedmé. Domácí Třebíč zahrozila jako první po přímém kopu Podzemského, ale jeho centr Havránek usměrnil hlavou vedle Gáborovy branky. Zanedlouho musel na druhé straně zasahovat Zrzavý proti Švarcově střele, kterou vytěsnil na roh. Ve dvacáté minutě přišla velká chvíle domácího Ivana Čermáka, který ze čtyřiceti metrů nedal brankáři Gáborovi šanci. „Určitě to nebyla chyba gólmana. To by nechytil ani na čáře," zastal se hostujícího brankáře třebíčský kouč Libor Zelníček. Hostující gólman se později zaskvěl proti tvrdé střele Floriána. Ve zbytku poločasu měly převahu Tasovice, ale do vážnější šance je třebíčská obrana nepustila. „Tasovice mají tým stejné úrovně jako my, na každém postu je to srovnatelné. U nás vyčnívá pouze brankář Zrzavý," hodnotil kouč Třebíče. Po změně stran protáhl Gábora z trestného kopu Čermák a vzápětí se k míči dostal Mička, který patičkou trefil tyč. Následně převzaly iniciativu Tasovice, ale do výraznější šance se nedostaly. V devětasedmdesáté minutě udeřilo na druhé straně. Čermák oslovil Floriána a ten tváří v tvář brankáři zajistil Třebíči definitivní výhru 2:0 a posun na první místo tabulky. Floriána pak nemuselo mrzet, že při poslední vyložené šanci na Gábora nevyzrál. „Hosté častěji drželi míč, přehrávali nás a tvrdě chodili do osobních soubojů, což nám nevyhovuje. Na druhou stranu jsme mohli dát pět gólů, zatímco soupeř vyloženou šanci neměl," zamyslel se trenér Třebíče. Tasovice se předvedly slušnou hrou, a tak jim bylo líto ztracených bodů. „V obraně byli domácí lepší než my. Sice jsme byli aktivnější, ale naše akce končily u soupeřovy šestnáctky. S takovýmito situacemi pak nepřišly skoro žádné šance, vyjma Švarcovy, kdy se na začátku utkání málem prosadil po standardce. Rozhodně mě prohra mrzí, měli jsme na remízu," sdělil Šťastný. V tasovické sestavě chybělo několik opor. „Krátký se těsně před zápasem omluvil, že má střevní chřipku. Čop má problémy s třísly. Doležal je zase pořád v takovém stavu, že může odehrát maximálně půl zápasu. Bude potřebovat k doléčení asi ještě celou zimní pauzu," přiblížil tasovický kouč. Před zimní pauzou čekají ještě Tasovice dva domácí zápasy, a to s Velkým Meziříčím a Hodonínem. „Chceme získat všech šest bodů pro klid svědomí," uzavřel Šťastný.

Z WEBU SOUPEŘE

V úvodních minutách zápasu byli aktivnější domácí a ve 3. min. mohli jít do vedení po hlavičce Havránka. Ten ale po centru Podzemského ze standardky mířil v dobré pozici hlavou vedle hostující branky. Hosté zahrozili ve 13. min. z pravé strany, kdy střelu Švarce musel Zrzavý vyrážet na roh. Domácí se ujali vedení 1 : 0 ve 20. min., když  I. Čermák nachytal na hruškách hostujícího brankáře Gábora a střelou z půle hřiště pod břevno otevřel skóre utkání. Ve 29. min. Podzemský svým centrem přes hostující stopery vyslal na zteč hotující branky Floriána, jeho tvrdou střelu doprostřed branky ale Gábor vyrazil. V závěru poločasu získali více hosté z Tasovic, domácí obrana je ale k žádné vážnější akci nepustila.

Ve druhém poločase hned ve 48. min. měla Třebíč výhodu standardní situace před velkým vápnem hostí. Střelu I. Čermáka přes zeď Gábor vyrazil, z následného přízemního centru Mička patičkou trefil tyč tasovické branky. Následně hosté převzali iniciativu na své kopačky, domácí branku ale vážněji neohrozili. Domácí rozhodli o své výhře v 80. min., kdy I. Čermák  před velkým vápnem hostí ideálně uvolnil Floriána a ten umístěnou střelou k tyči zvýšil na 2 : 0. Florián mohl ve 84. min. přidat ještě jeden gól, jeho střelu ale špičkou nohy Gábor vyrazil na roh.