DOSTA BYSTRC - TASOVICE

FC DOSTA BYSTRC-KNÍNIČKY - TJ SOKOL TASOVICE
5:1 (1:0)

BRANKY: 13. min DOLINA, 47. min ROHOVSKÝ, 68. min KLUSÁK, 70. min JANÍČEK, 90. min VLČEK - 72. min DÍTĚ MAREK p.k.

DELEGÁT: Petřivý

SESTAVA TASOVIC: Fukal, Čerstvý (C), Blahoudek (62. min Dítě P.), Šuráň M., Kirchner, Šuráň J., Hycl, Pechal, Paul (78. min Čermák), Mašek (75. min Svatoš), Dítě M.

SESTAVA DOSTY: Slanina, Smékal, Janíček, Jirásek, Káňa - Rohovský (80. min Vlček), Dolina, Křivánek (71. min Záblacký), Šíma, Urban (65. min Klusák), Zedníček
KOMENTÁŘ K ZÁPASU - OFS ZNOJMO

KOMENTÁŘ K ZÁPASU - JIHOMORAVSKÝ FOTBAL

Bystrc vyhrála první polovinu Moravskoslezské divize. Rozhodla o tom premiérová branka Romana Vlčka v poslední vteřině duelu s Tasovicemi. Devatenáctiletý útočník završil do prázdné branky vysokou výhru Dosty 5:1. "Pojďte dát ještě branku," burcoval deset minut před koncem své svěřence trenér Roman Kotol. I on si spočítal, že k předstihnutí Žďáru musí Bystrc vyhrát o čtyři branky, což se nakonec povedlo. Po patnácti zápasech je rozdíl mezi prvním a druhým pouhý jeden gól ve skóre. K vysoké výhře pomohla Bystrci vysoká efektivita v zakončení, ale také špatné bránění standardních situací tasovických hráčů. Tři branky dal celek zpod Brněnské přehrady hlavou a dva jako přes kopírák z rohových kopů. Do vedení poslal Bystrc ve 13. minutě Dolina. Jeden z nejmenších hráčů na hřišti zůstal nekrytý v pokutovém území a hlavou zužitkoval přesný Šímův centr. V zápětí pěkně střílel hostující Pechal, ale jenom o milimetry minul branku. Dobrou šanci neproměnil také Mašek, který sám před Slaninou zakončil pouze do domácího gólmana. Na druhé straně vytáhl parádní zákrok na brankové čáře Fukal, jenž lapil gólovou hlavičku Janíčka po rohu Urbana. Na začátku druhé půle vstřelili domácí druhou branku. Nepřesnou rozehrávku Pechala na polovině hřiště vystihl Šíma, vyslal do levého křídla Dolinu, jenž přesným centrem našel na zadní tyči Rohovského, který střílel přesně k bližší tyči - 2:0. V dalších minutách drželi častěji míč na kopačkách hosté. Nadějný přímý kop Pechala z dvaceti metrů chytil Slanina a Mašek byl ve slušné možnosti zablokován. V 68. minutě si na Rohovského roh ukázkově naskočil střídající Klusák a bylo to 3:0. No a za dvě minuty posadil domácí záložník s číslem 10 na dresu míč na hlavu tentokráte Janíčkovi, jenž vstřelil čtvrtý gól. Zajímavé střetnutí pokračovalo. V 72. minutě srazil v pokutovém území Jirásek Maška a kopala se penalta. Tu Marek Dítě s přehledem proměnil 4:1. V závěru neproměnili slušné příležitosti Vlček a Zedníček. Kýžený pátý gól ale nakonec domácí vstřelili. Po úniku Zedníčka po pravém křídle a jeho přihrávce se do prázdné branky trefil Vlček. Bystrc vyhrála 5:1 a ovládla první polovinu čtvrté nejvyšší soutěže.