TASOVICE - ŽĎÁR NAD SÁZAVOU

TASOVICE - FC ŽĎAS ŽĎÁR NAD SÁZAVOU
2:2 (0:2)

BRANKY: 51. min DÍTĚ MAREK, 69. min DOLEŽAL - 15. min CHMELÍČEK, 42. min BRATRŠOVSKÝ

ŽK: 85. min Kirschner - 87. min Cipruš

NEJLEPŠÍ HRÁČ ZÁPASU: LAŠÁK Radek

Diváků: 280

HLAVNÍ ROZHODČÍ: Mikyska

POMEZNÍ ROZHODČÍ: Smekal, Soukal

DELEGÁT: Blažek

SESTAVA TASOVIC: Trmal, Čerstvý (C), Kirschner, Lašák, Blahoudek (46. min Šuráň Jaroslav), Hycl (62. min Vyžrálek), Horáček, Helebrant, Dítě Marek, Paul Mirek, Dítě Petr (46. min Doležal)

SESTAVA ŽĎÁRU: Pospíchal, Bureš (36. min Doležal), Heide, Vomela, zedníek (86. min Hlouš), Turek, Bratršovský (C), Chmelíček, Malínek (73. min Pohanka), Cipruš, Mašek

FOTO ZE ZÁPASU: ZDEZDE

VIDEOZDE

KOMENTÁŘ K ZÁPASU - OFS ZNOJMO

Zápas rozdílných poločasů. Tomu prvnímu vládli hosté, jejich převaha přinesla i více šancí, z nich využili dvě, vždy po zahrávaných standardkách. První dal v 15. minutě hlavou Chmelíček, druhou ve 42. minutě po rozehrávaném rohovém kopu Bratršovský. Vedení však mohlo být i vyšší, neproměnění dalších možností je musí mrzet. Domácí se dostali k ohrožení soupeřovy svatyně ve 33. minutě, střela Čerstvého byla odražena na roh, Hycl ranou ze 16metrů orazítkoval tyč. Do druhé půli se v sestavě Tasovic objevili Doležal a Jaroslav Šuráň, tyto změny se trenérovi Šťastnému osvědčily. Už střela Horáčka ve 48. minutě notně vystrašila hostujícího gólmana, jen s námahou ji vyrazil na roh. V 51. minutě se domácí konečně zaradovali z prvního gólu, pas Horáčka zakončil Marek Dítě ranou podél brankáře Žďáru. O minutu později vyběhl na trávník Vyžrálek, po pár minutách pobytu na hřišti poslal centr na bránu hostů a Doležal jej dopravil do sítě. Tento gól znamenal vyrovnání. Ve zbytku zápasu mohli strhnout vítězství na svou stranu jak domácí, tak i hosté, kteří v poslední minutě zahrávali hned tři rohové kopy, nejnebezpečnější byl ten poslední.

KOMENTÁŘ K ZÁPASU - ZNOJEMSKÝ DENÍK

Po odpolední bouřce sehráli v neděli podvečer na podmáčeném hřišti první zápas tasovičtí fotbalisté. Na jejich trávník zavítal tým Žďáru nad Sázavou. Tasovice sice po první půli prohrávaly 0:2, ve druhém poločase ale vyrovnaly a berou první bod za remízu. „Teď se mi hodnotí dobře, ale když jsme po prvním poločase opět po hrozném výkonu prohrávali dva nula, tak zaplaťpanbůh za ten bod,“ říkal s úlevou trenér domácího celku Tomáš Šťastný.Žďár nad Sázavou nastoupil do utkání sebevědomě. Hned v první minutě promarnil velikou šanci Vojtěch Zedníček. Následovalo několik dalšách velmi nebezepečných šancí a skóre se otevřelo v patnácté minutě, kdy ze standardní situace zavěsil Chmelíček.I druhý gól nepadl přímo ze hry. Zhruba tři minuty před koncem první půle zvýšil vedení hostů kapitán Bartošovský. „Dneska nám standardky vyšly, ale že bychom na to byli nějací specialisté, to ne. Prostě to dnes vyšlo,“ sdělil trenér mužstva z Vysočiny Petr Nedvěd.Tak, jak si oba týmy rozdělily mezi sebe spravedlivě body, tak to bylo i s jednotlivými poločasy. První půlku ovládl Žďár, ve druhé se lépe dařilo Tasovicím. Během dvaceti minut vyrovnaly díky trefám Marka Dítěte a Zdeňka Doležala. „Nedokázali jsme pohlídat soupeřovy dvě standardní situace, ale naštěstí máme ty druhé půlky dobré. Dokázali jsme soupeřovo vedení takovou tou morální silou zvrátit,“ prohlásil trenér Šťastný.Domácí mužstvo dalo celkem čtyři branky, ale dvě nebyly uznány. První padla z ofsajdu ve dvanácté minutě zápasu a druhá v samém závěru utkání po již odpískaném faulu. „Nebyly nám uznány dva góly, ale na druhou stranu, můžeme být rádi že rozhodčí neodpískal penaltu, kdy jsem tam měli takovou hraniční ruku,“ komentoval trenér Šťastný.Zápas se odehrál na velmi těžkém terénu. Místy byly v trávníku malá vodní jezírka. „ Terén byl těžký, ale byl pro oba dva stejný. To vyhovuje mančaftu, který víc bojuje, je ochotný hrát i po zadku. Pro mančafty, které hrají kombinačně, je to horší,“ přiblížil trenér Nedvěd.Tasovice mají nyní nabitý program. Už ve středu je čeká druhé kolo Ondrášovka cupu. Do Tasovic přijede nováček MSFL mužstvo Rosic, které loni hrálo stejnou soutěž jako tasovičtí fotbalisté a oba tými jsou odvěkými rivaly. „Chtěli bychom postoupit. Udělali jsme i nějaká opatření, nechali jsme čtyři hráče odpočívat,“ prozradil s čím půjdou do pohárového utkání trenér Šťastný. Diváci se tak mohou těšit na zajímavou podívanou.V případě, že by se Tasovicím podařilo vyhrát, sehrály by další kolo proti mužstvu z nejvyšší soutěže Dukle Praha. „Vidina ligovýho mančaftu, navíc ještě z Prahy, je velké lákadlo. Přátelák si s nimi může relativně zahrát každý, ale mistrovské nebo pohárové utkáni už ne,“přemítal Šťastný.

MOMENTY ZÁPASU:

1. min - Zedníček dal Burešovi do tutové šance a ten do Trmala

15. min - Vomela zahrával přímák a Chmelíček hlavou na - 0:1

18. min - Bureš opět centroval zleva a Malínek tesně vedle

33. min - střela Čerstvého z 25 m, brankář vyrazil na roh

36. min - zpoza vápna vystřelil Hycl, střela skončila na tyči

41. min - Zedníčkův přímák skončil na břevně a od Trmala roh

42. min - Vomela kopal roh a Bratršovský hlavou na - 0:2

48. min - Horáčkova střela zleva, brankář na roh

51. min - Horáček pase vyzval Marka Dítěte a ten podél brankáře snižuje na - 1:2

67. min - Doležal i Horáček ve vápně do brankáře

69. min - Vyžrálkův centr do vápna Doležalovi a ten srovnává na - 2:2

76. min - Mašek střílí, nejprve do Trmala, poté vedle

90. min - série rohů, Trmal vyráží, Bratršovský přestřeluje