HODONÍN - TASOVICE

RSM HODONÍN - TJ SOKOL TASOVICE
4:3 (2:2)

BRANKY: 34. min SPAZIER, 42. min MARŠÁLEK HYNEK, 70. min BÁBÍČEK, 75. min ŠTURMA - 12. min HELEBRANT p.k., 43. min DÍTĚ PETR, 46. min VLASTNÍ

DELEGÁT: Šimon

SESTAVA TASOVIC: Heneš, Čerstvý (C), Krátký, Kirschner, Pechal (67. min Blahoudek), Horáček, Mašek (79. min Dítě Marek), Helebrant, Dítě Petr, Vyžrálek (71. min Paul), Šuráň Jaroslav

SESTAVA HODONÍNA: Petráš, Petrák, Michna, Maršálek Jiří, Maršálek Hynek, Šturma (85. min Vanda), Svoboda (90. min Lorenc), Polák, Grdina (64. min Bábíček), Švrček, Spazier (C)

KOMENTÁŘ K ZÁPASU - OFS ZNOJMO

KOMENTÁŘ K ZÁPASU - JIHOMORAVSKÝ FOTBAL

Po debaklu 0:5 v Přerově vyměnil divizní Hodonín trenéry. U mužstva skončili Jozef Banetka se Svatoplukem Benadou a vrátili se Mário Rossi s Lukášem Fojtíkem, kteří vedli tým už na konci podzimní části. "Změna proběhla kvůli špatným výsledkům ale i hernímu projevu. Naší hře chyběla útočná fáze. A to i v domácím prostředí. Za poločas jsme měli sotva jednu střelu na branku. Proti Tasovicím byl náš projev o něčem jiném. Kluci hráli dopředu, měli velké množství gólových šancí a hodně střel. Po dlouhé době mohu být spokojen," řekl manažer RSM Josef Foltýn. Proti Tasovicím přerušil Hodonín sérií tří porážek v řadě, v nichž navíc ani jednou neskóroval. Tentokrát se fotbalisté RSM prosadili hned čtyřikrát. A to hráli od desáté minuty oslabeni o vyloučeného Michnu. Po jeho faulu navíc proměnil penaltu Helebrant a hosté vedli. Za další čtyři minuty se situace opakovala. Na druhé straně fauloval ve velkém čtverci Krátký, byl vyloučen, ale Svoboda nařízenou penaltu neproměnil. Domácí se dočkali až v 33. minutě, v níž srovnal Spazier. Na další branku Hynka Maršálka zareagoval okamžitě Petr Dítě a do kabin se šlo za stavu 2:2. Druhou půli otevřel vlastní gól domácích hned v úvodní minutě. Pak už ale skórovali pouze domácí. Heneše, který chytal vůbec poprvé divizi, překonal v 70. minutě dorostenec Jakub Bábíček a za dalších pět minut duel rozhodl Šturma. Hodonín zůstal po výhře 4:3 v tabulce třináctý, Tasovice klesly po čtvrté porážce za sebou na šesté místo.

KOMENTÁŘ K ZÁPASU - HODONÍNSKÝ DENÍK

Hodonínští fotbalisté, které ve středu vedla nová trenérská dvojice dorostu Mario Rossi – Lukáš Fojtík, přestříleli v nejlepším zápase sezony Tasovice 4:3 a po druhé jarní výhře se o krůček přiblížili vytoužené záchraně.Tasovice nevyhrály už čtyřikrát za sebou. Na tento zápas se bude v Hodoníně dlouho vzpomínat. Vložený duel 30. kola divize D nabídl stovce diváků lahodné fotbalové menu. Hlavně v úvodních pětačtyřiceti minutách toho fanoušci viděli tolik, co ve všech domácích předchozích zápase dohromady. Útočný fotbal, čtyři góly, šance na obou brankách, dvě červené karty, dva pokutové kopy. To vše za první poločas... „Byl to úplně bláznivý zápas. Diváci viděli sedm branek a hlavně krásný fotbal Hráčům musím poděkovat, proti Tasovicím opravdu makali na krev," uvedl nový kouč RSM Hodonín Mario Rossi. Ten nahradil na lavičce slováckého celku Jozefa Banetku, který v Hodoníně skončil po sobotním debaklu v Přerově. „Kdo tohle nezažil, tak to nemůže poznat, jak je těžké hrát o záchranu. Pro nás je to vlastně existenční boj, protože bychom ztratili návaznost na dorost a žáky," připomněl těžkou situaci Rossi. Ten se nebál dát příležitost hned trojici dorostenců. V základní sestavě nastoupili obránce Michna a útočník Grdina. Toho pětadvacet minut před koncem střídal další mladík Bábíček. „Kluci mají na vyšší soutěž. Myslím, že mužskou divizi mohou bez problémů hrát," řekl Rossi. Talentovaní dorostenci v důležitém souboji obstáli. Michna si však proti Tasovicím moc nezahrál. Kapitán hodonínské devatenáctky už v 11. minutě uviděl červenou kartu za faul na unikajícího Horáčka. Sudí Kolář nařídil penaltu, kterou hostující stoper Helebrant s přehledem proměnil. „Nechtěl jsem Marka zbytečně srážet dolů, ale tohle si nemůže dovolit," pokáral nevyzrálého svěřence Rossi. Stejná situace se opakovala o minutu později i na druhé straně. Obránce Krátký zastavil ve vlastním pokutovém území nedovoleně Šturmu a následoval protihráče do kabin. Až doteď byl scénář stejný. Jenže domácí Svoboda pokutový kop neproměnil! „Pokud bychom nedostali červenou kartu, asi by zápas vypadal úplně jinak. Zápas je o chybách a my jsme jich udělali víc," pravil trenér Tasovic Tomáš Šťastný. Jeho tým držel jednobrankový náskok až do 33. minuty. Střelecké trápení domácího celku utnul kapitán Petr Spazier. Stoper RSM se trefil po rohu Jiřího Maršálka. První obrat v zápase pak dokonal Jiří Maršálek, který skóroval po dlouhém nákopu Petráka a chybě hostujícího brankáře Heneše. Ani domácí brankář Petráš však nebyl stoprocentní. Po nedůrazném odkopu Petráše srovnal Petr Dítě. Hodonín měl v prvním poločase mnohem více šancí, ale Grdina, Šturma a Hynek Maršálek byli v zakončení buď nepřesní, a nebo málo důrazní. I po změně stran se hrál v Hodoníně útočný fotbal. O záchranu bojující Hodonín nesrazil ani vlastní gól Jiřího Maršálka. Domácí zadák si balon nešťastně srazil do vlastní sítě po třiceti vteřinách druhé půle. Hráči RSM se snažili, dřeli a měli další šance. Švrček, Polák ani Šturma však nedokázali v dobrých pozicích trefit soupeřovu svatyni. Vysvobození přinesl až Jakub Bábíček. Mladý kanonýr v 70 .minutě zblízka srovnal na 3:3. Druhý obrat v zápase završil přesnou přízemní ranou Petr Šturma. Hodonín mohl přidat další branky, ale střídající Lorenc s Bábíčkem mířili nad. „Zápas jsme mohli rozhodnout klidně dřív. Bylo to hektické, ale divák musel vidět po dlouhé době dobré utkání," řekl Rossi. Ten svému mladému týmu věřil i za nepříznivého stavu. „Kdybych nevěřil, tak bych na lavičce nemusel být," uvedl. Hostující kouč nemohl být po nádherném utkání spokojený. „Byl to hodně bláznivý zápas. Sice jsme dali tři branky, ale máme obrovské problémy s brankáři. V Hodoníně chytal čtvrtý brankář," řekl Šťastný. „První s druhým jsou zranění, třetí vyhořel před týden. Proto šanci dostal Heneš. Bohužel dva góly byly jeho. Je to hrozné," doplnil. Tasovice nehrály špatně, ale díky chybám v obraně zaznamenaly čtvrtou porážku v řadě. „Věděl jsem, že Hodonín, který má pod sebou středisko mládeže, nemá špatný tým. Je to o tom, kdo jak komu sedí. Domácí mají potenciál, což se potvrdilo. My jsme naopak v krizi a nemůžeme se z ní dostat. Po čtvrté porážce na nás leží deka," pronesl Šťastný. Hodonínští si naopak mohou zhluboka oddechnout. Po třech bídných výkonech zase vyhráli a oživili naději na záchranu. Potvrdit výhru nad Tasovicemi chce slovácký celek v sobotu proti Spytihněvi. „Pokud v sobotu zopakujeme dnešní výkon, nemám o tři body obavy," dodal Rossi.