NAPAJEDLA - TASOVICE

FS NAPAJEDLA - TJ SOKOL TASOVICE

BRANKY: 10. min a 50. min VEČEŘA, 23. min DUFKA, 58. min vlastní - 33. min a 76. min DOLEŽAL, 71. min DÍTĚ PETR

STATISTIKA: FAULY: 14-16, STŘELY: 8-6, MIMO: 2-6, ROHY: 9-7, OFSAJD: 3-2

ŽK: 26. min Večeřa, 78. min Zavadil - 67. min Pechal, 68. min Šuráň Michal

Nejlepší hráč: Šuráň Michal

Diváků: 130

HLAVNÍ ROZHODČÍ: Drápal

POMEZNÍ ROZHODČÍ: Stloukal, Částečka

DELEGÁT: Šimon

SESTAVA TASOVIC: Gábor, Kirschner, Doležal, Pechal, Horáček, Dítě Marek, Šuráň Jaroslav, Hycl, Šuráň Michal, Vyžrálek, Dítě Petr (77. min Fortelný Vl.)

SESTAVA NAPAJEDEL: Krajča (C), Zavadil, Semela, Sklenář, Dufka (25. min Kleiber), Huťka, Kučera, Žáček (81. min Plachý), Vrága, Bejtkovský, Večeřa (67. min Havránek)

KOMENTÁŘ K ZÁPASU - OFS ZNOJMO

Hostům nevyšel úvod střetnutí a dostali dvě rychlé branky, z toho si jednu dali do vlastní sítě. Do přestávky se jim podařilo nepříznivý stav alespoň zkorigovat brankou Doležala. Po přestávce přálo štěstí více domácím, vypracovali si dvě šance a ty stoprocentně využili. Pak už stříleli góly jen Tasovičtí, dokázali snížit na 3:4 brankami Doležala a Petr Dítěte, ale na remízu už nedosáhli. Nejblíže k plichtě měli, když nastřelili břevno.

KOMENTÁŘ K ZÁPASU - JIHOMORAVSKÝ FOTBAL

Tasovice prohrály v 28. kole divize na půdě Napajedel 3:4. Celek ze Znojemska ztrácel po hodině hry už tři branky, pak ale dvěma góly duel zdramatizoval. "V závěru jsme měli ještě pár pološancí a nastřelili břevno," sdělil trenér Tomáš Šťastný. Napajedla tak poskočila před Bystrc na druhé místo tabulky, Tasovice jsou sedmé. Tasovice měly před utkáním velké problémy se složením sestavy a dokonce musely přepisovat i zápis. Při rozcvičce se totiž zranil Lukáš Čerstvý. Navíc chyběli další stabilní obránci Krátký a Helebrant. Na kraj obrany se tak musel posunout Vyžrálek a na stopery ze středu zálohy Horáček a z krajního beka Michal Šuráň. Vstup do utkání se hostům nevydařil. Po třiadvaceti minutách prohrávali 0:2, pak sice Zdeněk Doležal snížil, jenomže na začátku druhého poločasu přidaly Napajedla dva další zásahy a vedly už 4:1. V poslední dvacetiminutovce se podařilo hostům snížit. V 71. minutě se trefil Petr Dítě a za dalších pět minut se podruhé prosadil Zdeněk Doležal (14. branka v sezoně). Vyrovnat už se jim ale nepodařilo.

Ačkoliv jsou Tasovice druhým nejlépe střílejícím týmem divize skupin D a fotbalistům Napajedel daly tři góly, z jejich hřiště odjely s prázdnou. Prohrály 3:4. Předposlední zápas sezony v Napajedlech přinesl tasovickému mužstvu problém ještě před jeho začátkem. Ten tentokrát nastal v zadních řadách. „Od rána jsem řešili sestavu. Krátký celou noc zvracel a musel do nemocnice na kapačky, Paul je nemocný, Helebrant vykartovaný a před zápasem se nám zranil Čerstvý. Tím se nám kompletně rozpadla obrana, kterou jsme museli dávat znovu dohromady. To ovlivnilo celý zápas," uvedl po utkání tasovický trenér Tomáš Šťastný. Ani Napajedla nebyly zcela v plné síle. „Máme v mužstvu šest hráčů, kteří v posledních dvou týdnech reprezentovali ve výběru zlínského kraje. Měli už toho plné zuby," přiblížil napajedelský kouč Martin Onda. Jeho tým se dostal do snadného vedení 2:0. „Za dvacet minut jsme dostali dva góly po našich hrubých chybách. Napajedla byly hratelný soupeř. Do té doby, než daly první gól, tak pořádně nebyly u naší branky. My jsme měli šance a převahu. Dostali jsme ale rychle druhý gól, a tím se naše hra rozsypala," poznamenal Šťastný. Přesto Tasovice ještě do konce první půlky snížily brankou Doležala. „Po přestávce jsme ale zase dostali dva góly a prohrávali jsme už 1:4. Pak Petr Dítě dal náš druhý gól a Doležal třetí. Začali jsme se zvedat. Marek Dítě mohl vyrovnat, ale nastřelil břevno. Pak se dostal ještě do jedné pěkné šance, ale neproměnil ji." popsal tasovický trenér. Zápas si užívali zejména diváci, kteří viděli celkem sedm gólů. „Tasovice měly slabší obranu, nám se také v obranné fázi nedařilo a z toho vznikla branková přestřelka. Mohli jsme rozhodnout utkání, když jsme vedli 4:1, ale Tasovice zabraly a mohly dokonce i vyrovnat. Jejich kvalita v útoku je výborná. Byl to absolutně otevřený fotbal, pro diváky úplně ideální, protože viděli sedm gólů a hrálo se nahoru dolů. Naopak pro trenéra je takové utkání katastrofální," prohlásil domácí trenér. Tasovice už vícekrát na jaře řešily problémy se sestavou, a tak jsou rády, že už je před nimi poslední utkání. „Dnes jsme jeli na zápas se dvěma náhradníky a nakonec Čerstvý nemohl hrát. Měli jsme tak jen jednoho hráče na střídání a neměli jsme s sebou ani náhradního brankáře. Jsme opět v těžké situaci, ale naštěstí už budeme hrát poslední zápas," dodal kouč Tasovických.

KOMENTÁŘ K ZÁPASU - ZLÍNSKÝ DENÍK

Otrávili vám čeští fotbaloví reprezentanti na Euru páteční večer? V Napajedlech se o den později servírovala léčebná kúra pro duši fanouška, když se v předposledním divizním duelu sezony hrál totální ofenzivní fotbal bez obran. Lidé byli spokojení, ale trenéři byli na mrtvici," podotkl hlavní kouč Napajedel, které se po výhře vrátily zpět na druhé místo, Martin Onda. Ten si přitom mohl v úvodu mnout ruce, když po trefách Večeři a Dufky vedla Fatra po dvaceti minutách 2:0. Po půlhodině však snížil Doležal. „Byla to jejich první vážnější šance, přitom my jsme předtím jich pár ještě neproměnili," vybavil si Onda. Ve 49. minutě přidal Večeřa třetí trefu a o devět minut později si Tasovice daly vlastní gól. „Už jsme si mysleli, že je hotovo. Soupeř pak poslal do hry šest útočníků a hrál se fotbal nahoru dolů," vstávají ještě nyní Ondovi hrůzou vlasy na hlavě. Právem. Tasovice totiž během šesti minut P. Dítětem a Doležalem bitvu zdramatizovaly. A to ještě nastřelily břevno.