VELKÉ MEZIŘÍČÍ - TASOVICE

FC VELKÉ MEZIŘÍČÍ - TASOVICE

BRANKY: 29. min MUCHA, 52. min SIMR, 66. min GÖRNER - 40. min vlastní, 60. min DÍTĚ MAREK, 73. min ŠURÁŇ JAROSLAV

STATISTIKA: FAULY: 11-12, STŘELY: 11-9, MIMO: 3-3, ROHY: 6-2, OFSAJD: 4-2

ŽK: 59. min Souček - 75. min Šuráň Jaroslav, Vyžrálek

NEJLEPŠÍ HRÁČ ZÁPASU: HORÁČEK

HLAVNÍ ROZHODČÍ: Fridrichovský

POMEZNÍ ROZHODČÍ: Kurka, Stehlík

DELEGÁT: Šoukal

SESTAVA TASOVICTrmal, Čerstvý, Kirschner, Helebrant, Blahoudek (60. min Hycl), Horáček, Mašek, Dítě M., Paul (71. min Dítě P.), Šuráň J., Vyžrálek (79. min Svatoš)

SESTAVA MEZIŘÍČÍ: Invald, Mucha Z. (88. min Bouček), Souček, Mucha P., Krejčí, Hort, Görner, Berka, Smejkal (73. min Vítek), Netrda, Simr

KOMENTÁŘ K ZÁPASU - OFS ZNOJMO

Celek domácích posílil o dva hráče a bylo to znát. Ale hosté se nenechali zahanbit a předvedli dobrý výkon. I když pokaždé prohrávali, dokázali vždy vyrovnat. Meziříčtí šli do vedení ve 28. minutě, po necelých deseti minutách kopal tasovský Petr Horáček roh a domácí jej tečovali do vlastní branky. První poločas tak skončil remízou. V 51. minutě domácí opět skórovali, dlouho se však neradovali, za faul na Maška v pokutovém území měnil stav z penalty Marek Dítě. V 67. minutě hosté posmutněli potřetí, později museli dokonce odolávat pokutovému kopu, který naštěstí gólman Trmal kryl. Konečnou podobu skóre stanovila 74. minuta, kdy Horáček vhazoval dlouhý aut a Jaroslav Šuráň vyrovnal. Za bojovný fotbal si hosté bod zcela zasloužili.

KOMENTÁŘ K ZÁPASU - JIHOMORAVSKÝ FOTBAL

Šest branek padlo v duelu šestého kola divize mezi Velkým Meziříčím a Tasovicemi. Soupeři se rozešli smírně po remíze 3:3. "Třikrát jsme prohrávali, ale vždy jsme dotáhli," říkal spokojený trenér Tasovic Tomáš Šťastný. Jeho svěřenci urvali v "anglickém" týdnu sedm bodů a v tabulce jsou stále v kontaktu s prvními místy. Velké Meziříčí v týdnu řešilo tragickou útočnou fázi angažováním jihlavské dvojice Simr - Görner. Pavel Simr už se trefil ve vloženém středečním kole, v němž zachraňoval VelMezu v poslední minutě remízu s Vyškovem. A mezi střelce se zapsal i dnes, když v 52. minutě posílal domácí do vedení na 2:1. Skóre duelu otevřel v 29. minutě Zdeněk Mucha. Ve 40. minutě se do střelecké listiny zapsal opět Mucha, jenomže tentokrát si srazil míč do vlastní branky po rohovém kopu Horáčka na bližší tyč. Druhou půli brankově otevřel Simr. Obrovskou šanci na zvýraznění vedení měl v 59. minutě Görner. Jeho pokutový kop ale Trmal zlikvidoval stejně jako ve středu pokus hodonínského Spaziera. Z protiútoku byl navíc na druhé straně faulován Mašek a Marek Dítě už si z penaltou věděl rady a čtvrtým gólem v sezoně vyrovnal - 2:2. Potřetí poslal domácí do vedení Görner v 66. minutě. I na třetí branku našly Tasovice odpověď. V 73. minutě se po dlouhém Horáčkově autu prosadil na zadní tyči volný Jaroslav Šuráň. "Byl to infarktový zápas a myslím si, že co do počtu šancí remíza odpovídá. Za stavu 2:1 jsme měli štěstí, že domácí nedali penaltu, to by se nám už těžce otáčelo," přidal Tomáš Šťastný. Tasovice si z Vysočiny odvezly cenný bod

Zatím si drží neporazitelnost. V nedělním utkání remizovali s posledním Velkým Meziříčím 3:3. „Byl to zápas nahoru dolů. Třikrát jsme prohrávali a třikrát se nám podařilo vyrovnat. Zkrátka to bylo utkání pro trenéry infarktové, pro diváky pěkné na pohled,“ začal kouč Tasovic Tomáš Šťastný. Tasovice měly do zápasu dobrý vstup. Prvních dvacet minut měly více ze hry, ale nepodařilo se jim skórovat. Na druhé straně soupeř z ojedinělé šance udeřil. „Velké Meziříčí hrozilo hlavně ze standardních situací. Navíc posílilo o dva zkušené hráče z Jihlavy, kteří do hry vnesli klid a zkušenost. Podle mého je jen otázka času, kdy se z té poslední pozice vyškrábe,“ dodal trenér Tasovic. Do konce poločasu se podařilo jeho svěřencům vyrovnat. Jenže už v šesté minutě druhé půlky domácí Meziříčí opět vedlo. A mohlo jít dokonce do dvoubrankového trháku. „Měli penaltu, kterou neproměnili. Nám se hned z další akce podařilo srovnat,“ prozradil Šťastný. Jeho svěřence dostala opět na zem další branka domácích, ale i potřetí dokázali vstát a srovnat. Nakonec utkání ani jedna ze stran nedokázala zlomit na svou stranu. „Pro nás je bod dobrý, hlavně když se podívám na průběh zápasu. Remíza je naprosto zasloužená,“ hodnotí Šťastný. Tasovice tak zůstávají jedním ze dvou celků, které si drží neporazitelnost. Na svém kontě mají tři vítězství a čtyři remízy. „Je to fajn, ale nějak bych to celé nepřeceňoval. Přeci jenom je za námi jen sedm kol a soutěž je dlouhá. Musíme zůstat nohama na zemi,“ zdůraznil šéf tasovické lavičky.

MOMENTY ZÁPASU:

3. min - Horáček místo střely přihrával

4. min - Kirshner hlavou nad

8. min - průnik Netrdy, Trmal kryje

10. min - Dítětovu střelu brankář vyrazil, Mašek se k dorážce nedostal

11. min - tutuvku Horta vychytal bránkář Trmal

17. min - Dítětovu střelu brankář vyrazil, Paul střílí nad

29. min - Simr se prosadil ve vápně a jeho centr našel přesně Zdeňka Muchu a ten na - 1:0

30. min - Simr v tutovce vedle

33. min - Dítě střílí, brankář domácí opět kryje

37. min - Gornerovu těžkou střelu Trmal bravurně vykryl

40. min - po rohu Horáčka si domácí Mucha dává vlastní branku - 1:1

50. min - Mašek v tutovce minul míč

51. min - Simr po přihrávce Muchy dává na - 2:1

59. min - ruka ve vápně, domácí kopou Gornerem penaltu, Trmal kryje!!

59. min - protiútok hostí, Mašek je faulován ve vápně, penaltu kope Marek Dítě a srovnává - 2:2

67. min - Gorner napravuje zaváhání, kdy z levé strany prostřeluje Trmala - 3:2

69. min - Gorner jde sám na Trmala, ten kryje