BRANKY: 35. a 88. min DOLEŽAL, 49. min MAŠEK

STATISTIKA: FAULY: 12-11, STŘELY: 7-9, MIMO: 4-8, ROHY: 6-5, OFSAJD: 2-4

ŽK: 30. min Šuráň M., 38. min Mašek, 58. min Horáček

DELEGÁT: Strouhal

SESTAVA TASOVIC: Trmal, Čerstvý (C), Helebrant, Šuráň M., Kirschner (73. min Blahoudek), Vyžrálek, Pal (75. min Hycl), Horáček, Šuráň J. (61. min Dítě M.),Doležal, Mašek

SESTAVA SPARTY: Stehlík, Hon, Lang, Krejčí, Florián, Záboj, Mica, Lerch, Pavlas (64. min Kubíček), Pacák, Czucz (59. min Fuxa)

KOMENTÁŘ K ZÁPASU - OFS ZNOJMO

Tasovičtí pokračují v úspěšném tažení podzimem a připsali si další vítězství na hřišti svého protivníka. Do tabulky střelců se dvakrát zapsal Doležal, jednou Mašek.

KOMENTÁŘ K ZÁPASU - JIHOMORAVSKÝ FOTBAL

Vloni získaly Tasovice dvaadvacátý bod v sedmnáctém kole divize. Letos mají stejný bodový zisk už po jedenácti zápasech. Tasanda zvítězila v 10. kole čtvrté nejvyšší soutěže na Spartě Brno jasně 3:0. Z Komárova odvezla tři body po dvou a půl letech, naposledy se na výhře 3:1 jednou brankou podílel i nynější asistent trenéra Rostislav Szajko. Začátek duelu tradičních soupeřů nenapovídal nic o jednoznačném vítězství žluto-modrých barev. Vyzněl totiž pro domácí. Ti měli v úvodních sedmi minutách dvě loženky a v 15. minutě zahrávali už pátý rohový kop. Ve 4. minutě zůstal po centru Pavlase z levé strany na velkém vápně úplně nekrytý Czucz, ale po nekvalitním zpracování se dostal moc blízko k Trmalovi, jenž šanci zneškodnil. Za další tři minuty, opět po Pavlasově centru, zůstal sám před Trmalem Pacák, s obrovskou šancí ale naložil špatně a trefil jen tasovického brankáře, který svůj tým výrazně podržel. Od 20. minuty se Sparta začala ze hřiště vytrácet a na převaze získavali Tasovičtí. V 21. minutě nebezpečně centroval Jaroslav Šuráň a na malém vápně jen těsně nedosáhli na míč Paul a Doležal. V 35. minutě předvedl pěknou kombinační akci Doležal s Vyžrálkem, který mu vrátil míč z pravého křídla na šestnáctku a Doležal střelou k levé tyči otevřel skóre - 0:1. Za pět minut Sparta přišla o vyloučeného Lercha, jenž musel předčasně pod sprchy po ostrém zákroku na Vyžrálka - hodně podobném kvalifikačnímu "skoku" Hübschmana na Alonsa. V závěru poločasu pak ještě mohl přidat druhý gól Doležal. Stehlík jeho střelu z bezprostřední blízkosti vyrazil. Snahu domácích o vyrovnání zlomila brzká branka po změně stran. V 49. minutě Florián nedůrazně odkopl balón po rohovém kopu, Horáček jej vrátil do velkého čtverce na Maška, ten se prosadil přes jednoho protihráče a křížnou střelou k levé tyči dal hostům klid - 0:2. V dalším průběhu se hrálo převážně na půlce Sparty. Hosté výborným presinkem nenechali domácím klid a dostávali se do dalších šancí: Vyžrálkově střele z rohu vápna chyběly centimetry, Mašek z malého vápna neprostřelil Stehlíka a na něm ztroskotal dvakrát také Doležal.  V 88. minutě se na velkém čtverci uvolnil Doležal a přesnou střelou k pravé tyči vstřelil svůj osmý gól v sezoně a uzavřel výsledek na 0:3. Posledních deset minut dochytával se zraněním brankář Trmal, domácí hráči jej ale až na pokus Mici z trestného kopu neohrozili. Sparta Brno tak po překvapivém vítězství v Bystrci tentokrát prohrála s Tasovicemi 0:3.

KOMENTÁŘ K ZÁPASU - ZNOJEMSKÝ DENÍK

Další vítězství si připsali fotbalisté Tasovic. V sobotu porazili Spartu Brno 3:0. Opět se střelecky dařilo Zdeňku Doležalovi, který se blýskl dvěma góly. Cesta ke třem bodů ale nebyla podle trenéra tasovického mužstva tak jednoduchá, jak by se podle výsledku mohlo zdát.

Bylo vítězství nad Brnem snadné?
Moc jednoduché to nebylo. Trochu jsme opět prospali začátek utkání a klidně jsme mohli po dvaceti minutách prohrávat tři nula. Štěstí bylo, že brankář Víťa Trmal vychytal šance soupeře. Nám se pak podařilo dát v pětatřicáté minutě první gól, který vstřelil Zdeněk Doležal. Vzápětí byl vyloučen hráč Brna. To tak dohrávalo utkání v deseti.

Doležalovi se střelecký daří. Minulý zápas dával tři góly a teď dva. Co na to říkáte?
Je to pěkný, že se mu tak daří. Dostane se do šance a dá gól.

On přitom chtěl kvůli zdravotním problémům s fotbalem končit...
Byli bychom rádi, kdyby nekončil. Snad ho to teď nakopne, dostane elán, motivaci do další půlky sezony. Je pořád platným hráčem v našem týmu. Nejen kvůli těm gólům. Začal více trénovat, a tím se zlepšil ve hře.

Jste jeden z nejlépe střílejících týmů ve vaší soutěží. Snažíte se hrát útočně?
Je to moje přání, abychom hráli víc dopředu. Aby zápasy nebyly nudné, ale diváky bavily. Když já jsem hrával, rád jsem útočil, tak se snažím v tomto duchu vést i naše mužstvo.

Oproti loňsku, kdy jste na podzim měli sestupové příčku, se vám letos vede skvěle. V čem to je jiné?
Tvrdil jsem už po loňském podzimu, že se nám podařilo vykrystalizovat kádr. Přišli kluci, kteří na to opravdu mají.A v létě jsme sestavu posílili ještě více, takže když vypadl Petr Krátký, neměli jsme problémy s obranou. Tohle mužstvo je spolu prakticky už tři čtvrtě roku, kluci si na sebe zvykli a je vidět, že to přináší své ovoce.

Zdá se, že se vám zranění docela vyhýbají?
Teď se zranil brankář Víťa Trmal. Má natržený lýtkový sval a vypadá to, že si do konce podzimu nezahraje. Dostane příležitost Petr Fukal, který je po zranění v pořádku a čekal na svoji příležitost. Uvidíme, co to s týmem udělá. Pokud ale bude mužstvo hrát v obraně tak dobře, jak hraje nyní, tak brankář je až posledním článkem. Fukal je ale dobrý brankář a já věřím tomu, že dokáže předvést stejný výkon jako Trmal.

ZDENĚK DOLEŽAL PRO JIHOMORAVSKÝ FOTBAL

první třetině soutěží na sebe výrazně střelecky upozornili znojemský Václav Vašíček, líšeňský Martin Krejčí, bystrcký Stanislav Zedníček, bzenecký Petr Kasala, dobšický Karel Veselý, mutěnický Dalibor Koštuřík nebo rosický Ladislav Krejčí. Fotbalovým kanonýrům na jižní Moravě ale v současné době vládne jiný borec - tasovický Zdeněk Doležal.

Zdeněk Doležal v sezoně
Divize:
401 minut - 8 branek (tři Vyškovu, dvě Spartě Brno, jedna Žďáru, Bohunicím a Polné)
Ondrášovka Cup: 120 minut - 3 branky (dvě Líšni a jedna Rosicím)

Posuďte sami: třiatřicetiletý útočník odehrál v divizi 401 minut, v nichž dokázal vsítit 8 branek! V průměru dává branku každou 50. minutu a takovou bilancí se žádný jiný fotbalista na jižní Moravě pyšnit nemůže. Navíc v poháru proti Líšni a Rosicím dal za 54 minut pobytu na hřišti 3 branky, netrefil se jen proti pražské Dukle. I když... Hned v první minutě měl na kopačce první gól, leč velkou šanci neproměnil.

V posledních dvou zápasech v divizi nasázel pět branek. Minulý týden srazil Vyškov hattrickem, teď o víkendu se trefil dvakrát do sítě Sparty Brno.

Začátek na Spartě vám moc nevyšel, ale nakonec je z toho jasné vítězství 3:0.
Čekali jsme tady obrovsky těžký zápas. Trenér nás upozorňoval, že na nás budou hrát od začátku aktivně a tvrdě, což se potvrdilo. Naštěstí po patnácti minutách jsme převzali iniciativu, dali jsme branku, oni přišli o vyloučeného hráče a my zápas zvládli. Takže jsme samozřejmě obrovsky spokojení.

Dnes jste vstřelil dvě branky. Letos střelecky zaříte.
Zatím se daří, ale nechci to zakřiknout. Je to paráda. Velký podíl má mančaft, kluci běhají, tvoří, vždycky se tam najde skulinka a já po centrech dorážím. Zatím to vychází.

Do dnešního zápasu máte zapsáno jen 311 odehraných minut. Proč jste nehrál?
Byl jsem zraněný a nehrál tři zápasy. Ale další útočníci mě zastoupili, jsou to výborní střelci (úsměv). Dal jsem se do kupy a jsem rád, že mně to tam padá.

Už jste úplně zdravotně v pořádku? Dnes jste poprvé odehrál celých devadesát minut.
Vydržel jsem, trošku už mám naběháno. Zdravotně už to v pořádku do konce mé kariéry asi nikdy nebude, ale už to jde, už to jde vydržet.

Máte 22 bodů, útočíte na čelo tabulky.
Ničemu se nebráníme (smích).

Trénujete v Tasovicích nově vznikající ženský tým, jak jste se k tomu dostal?
Jednou po zápase přišly fanynky, asi se jim líbil tasovickej fotbal a chtěly založit mužstvo. Já jsem se k tomu nějak nachomýtl, přišly že potřebují trenéra a zůstal jsem u toho. Uvidíme.

Máte nějakou trenérskou licenci?
Nemám. Po skončení kariéry bych se chtěl dál věnovat fotbalu, jestli bude čas a tohle je pro mě taková menší zkouška.

Jaké to je, trénovat holky?
Výborný (úsměv). Jde o to, že holky se přihlásily samy, mají obrovskou chuť trénovat. Když něco řeknete, tak to není jako s chlapama, že je člověk musí přemlouvat, poslouchají. Je s nimi sranda.

Budete v Tasovicích přihlašet ženskou soutěž?
Uvidíme, jestli holky vydrží, nebo nevydrží. Zatím přichází nové a nové, na posledním tréninku jich bylo 22. Teď o tom mluvit, je ještě hodně brzo. Ale záleží na holkách, vedení je tomu nakloněno.

Trenér Tasovic Tomáš Šťastný o Zdeňku Doležalovi
Máme tři útočníky zhruba na stejné úrovni. Je pravda, že Zdeněk, když se dostane do šance, většinou gól dá. Nemyslím si ale, že by to bylo jenom v něm, je to v celém herním stylu našeho mužstva. Chceme útočit i s krajními záložníky i obránci a potom se naši útočníci dostávají do šancí. Mašek třeba měl na Spartě další dvě stoprocentní šance, které nedal. To, co dokáže Doležal dát, Mašek dneska (pozn. v sobotu v Komárově) nedal. Ale Zdeňkova střelecká produktivita je tento rok mimořádně dobrá.