BRANKY: 37. min a 67. min ŽIVNÝ, 46. min PŠIKAL

ŽK: 5. min Helebrant, 61. min Krátký - 22. min Michna

DELEGÁT: SEDLÁČEK

SESTAVA TASOVIC: Heneš, Šrámek, Krátký, Helebrant, Horáček (66. min Lašák), Paul (81 min Hověz), Vítek, Švarc, Vyžrálek (75. min Čermák), Czucz (69. min Svatoš), Juhaňák

SESTAVA ROSIC: Balčirák, Prinz (46. min Oprchal), Polák, Huška, Vítámvás (74. min Foral) Michna (58. min Těžký), Lang (64. min Selinger), Havlásek, Pšikal (69. min Chlup), Malata, Živný

KOMENTÁŘ K ZÁPASU - OFS ZNOJMO

Utkání se hrálo ve vlažném tempu, což více vyhovovalo zkušenějším domácím. Hosté stačili držet krok do přestávky, po ní převaha Rosic narůstala. Tasovičtí musí být s obdrženými góly ještě spokojeni, rozdíl mohl být mnohem výraznější. Na body pro záchranu si tak musí počkat do příštího zápasu, kdy hostí na svém trávníku fotbalisty Blanska.

KOMENTÁŘ K ZÁPASU - FS SLOVAN ROSICE

V dnešním utkání 23. kola potvrdil domácí Slovan současné 2. místo a svého soupeře z dolní poloviny tabulky porazil výrazně 3 : 0. Tasovice v 1. poločase pozorně bránily a snažily se kombinačně dostával před branku Slovanu. Domácí se přes obranu hostí dostávali vysokými nakopávanými míči a centry od postranních čar. Slovan měl územní převahu, ale díky nepřesnostem v rozehrávce i při zakončení jeho hráčů Tasovicím jejich hra vycházela. Až ve 37´ překonal Heneše v brance Tasovic hlavou Živný. Domácím potom vyšel úvod 2. poločasu, kdy téměř ihned po rozehrání ze středu hřiště zvýšil na 2 : 0 Pšikal. Hosté byli nuceni otevřít hru, což domácím hráčům umožnilo dostávat se kombinačními akcemi až do jejich šestnáctky. Po jedné z nich zvýšil v 61´ na 3:0 z přímého kopu Živný. Domácí si za 2. poločas vypracovali velké množství dalších šancí, některé vyložené, žádnou další však již neproměnili.

11´ – po rozehrání z obrany postupoval po pravé straně domácí Malata, nacentroval na hranici šestnáctky Živnému, který bez přípravy vystřelil vysoko nad branku;
13´- Malata vysunul po pravé straně Michnu, na jeho přihrávku před brankoviště dobíhali Živný s Pšikalem, který přestřelil branku;
29´ – Prinz poslal z poloviny hřiště dlouhý míč do šestnáctky Tasovic, Živný jej sklepl zpět Pšikalovi a ten z hranice vystřelil opět nad branku;
30´ – hostující Paul nacentroval z pravé strany přes celou branku, kde na zadní tyči stojící Juhaňák minul branku;
34´ – po autu u pravé čáry centroval Michna do šestnáctky Tasovic a Živný přesnou hlavičkou “natáhl” Heneše, který zákrokem na zemi vytlačil míč mimo branku;
37´ – domácí zopakovali předchozí akci, po přenesení hry z leva centroval Michna od pravé čáry do prostou penalty a Živný se tentokrát nemýlil a přesnou hlavičkou otevřel skóre utkání – 1:0;
45´ – Prinz centroval opět od pravé čáry do šestnáctky, kde u zadní tyče hlavičkoval Malata, bohužel pro domácí však trefil pouze ruce Heneše;
46´ – po rozehrávce ve středu hřiště přišly Tasovice o míč, do šestnáctky se protlačil Pšikal a po opakované střele zvýšil na 2:0;
61´ – při průniku domácího Těžkého jej před šestnáctkou Tasovic fauloval Krátký, k přímému kopu z 18 m se postavil Živný a jím zahrávaný míč skončil v pravém horním rohu branky – 3:0;
63´ – Malata v pokutovém území hostí udělal kličku brankáři, ale místo střely do odkryté branky přihrál obloučkem zpět do šestnáctky a dobíhající Pšikal trefil brankáře;
65´- Malata opět sám před brankářem, tentokrát zakončil střelou těsně vedle levé tyče;
68´ – jedna z mála šancí hostí, kdy po rohu z pravé strany střílel z hranice velkého vápna Paul a jeho pěkná křížná střela pořádně protáhla Balčiráka, který míč s námahou vyrazil;
71´ – po kombinaci domácích z poloviny hřiště přihrával z levé strany do šestnáctky Chlup a Živný poslal těsně před brankářem míč těsně vedle levé tyče;
84´ – po autu z pravé strany a přihrávce Těžkého před branku na brankovišti stojící Živný minul tentokrát pravou tyč.