DELEGÁT: STROUHAL

SESTAVA TASOVIC: Fukal, Mička (C), Blahoudek (54. min Hověz), Šrámek, Vyžrálek (69. min Czucz), Horáček, Paul (90. min Svatoš), Vítek, Juhaňák (89. min Čermák), Helebrant, Švarc

SESTAVA NAPAJEDEL: Krajča (C), Kostka, Zavadil, Železník (86. min Ratiborský), Postava, Bejtkovský, Havránek (79. min Zelinka), Crla, Huťka, Pantálek, Žáček

KOMENTÁŘ K ZÁPASU - ZNOJEMSKÝ DENÍK

Fotbalová sezona spěje ke svému závěru i v divizi D a hráči Tasovic bojují v záchranářských vodách o udržení příslušnosti v této čtvrté nejvyšší soutěži. Po výhře 3:1 se k tomuto cíli silně přiblížili, a to i přesto, že první poločas utkání byl ze strany Tasovických bez pověstného „boje" o záchranu. „Na hráče zřejmě dolehla tíha a důležitost zápasu. O poločase jsme si to vyříkali a poté nastoupil úplně jiný tým," řekl trenér Tasovic Milan Kalaš. V počátku utkání byla vidět větší snaha od hostujícího týmu. V páté minutě se do vyložené šance dostal napajedelský útočník Pavel Postava, ale brankář Tasovic Petr Fukal si s jeho střelou poradil. Poté přišla ojedinělá šance domácích hráčů, po akci záložníka Tasovic Romana Švarce se vyznamenal dobrým zákrokem hostující gólman a kapitán Jaroslav Krajča. Ve dvacáté minutě byl nedovoleně atakován ve vápně Tasovic hostující hráč a rozhodčí nařídil pokutový kop. Ten s přehledem proměnil útočník Napajedel Ondřej Žáček. V šestatřicáté minutě vystrašil hostujícího brankáře střelou tasovický Švarc, nakonec však byla obráncem tečována na rohový kop. „O poločase jsme si v kabině řekli, že může jít o posledních pětačtyřicet minut v divizi, a také jsme chtěli dokázat fanouškům, že na to máme, a šáhli jsme si na dno," řekl záložník Tasovic Petr Horáček. Do druhého poločasu nastoupil celek Tasovic s větším odhodláním se poprat o výsledek i budoucnost. Devětapadesátá minuta přinesla další pokutový kop, tentokrát byl odpískán za ruku hráče Napajedel a penaltový „exekutor" Tasovic Miroslav Paul se nezmýlil a vyrovnal. Tasovičtí byli rázem aktivnějším týmem a to přineslo ovoce. Nejprve poslal obránce Tasovic Oldřich Helebrant do šance střelce Milana Vyžrálka, ten ale ztroskotal na brankáři Napajedel. Vzápětí vystřelil nebezpečně domácí Paul, jeho pokus vytěsnil brankář jen na roh. Ten opět kopal záložník domácích Paul a kuriózně zamířil svůj centr přímo do branky. Rozhodčí ale branku pro faul na brankáře Napajedel neuznal. V osmasedmdesáté minutě vybídl záložník Tasovic Daniel Hověz ke skórování střídajícího hráče Štefana Czucze a ten poslal domácí do vedení 2:1. Hosté poté neudrželi nervy na uzdě a po zbytečném zákroku obdržel záložník Ondřej Crla žlutou kartu, kterou potrestal třetí brankou z přímého kopu střelec Švarc. „Trochu mě mrzí přístup některých hráčů. Máme sice velmi úzký kádr, ale toto utkání hráči nezvládli a trochu mě svojí hrou zklamali. V žádném případě se ale nevzdáváme boje o záchranu," řekl trenér Napajedel Petr Zapletal. V závěru ještě plály emoce na obou stranách, do konfliktu se dostali domácí záložník Horáček a hostující dvojice Žáček a Krajča. Tasovický Horáček obdržel žlutou kartu a jeho soupeř Žáček dokonce červenou. Cestou do kabin to ještě mezi diváky a hráči vřelo a probíhaly slovní urážky, ale na výsledku to již nic nezměnilo. „Máme propočítáno, že na záchranu nám bude stačit třiatřicet bodů. Ještě nás čeká Pelhřimov a Nová Říše," dodal trenér Tasovic Kalaš. Tasovice se posunuly na 13. příčku, která by jim nyní zajistila záchranu, s 30 body.