TASOVICE - STARÁ ŘÍŠE

TJ SOKOL TASOVICE - FSC STARÁ ŘÍŠE

BRANKY: 83. min PAUL p.k. - 36. min OSUMANU

STATISTIKA: FAULY: 10-15, STŘELY: 6-7, MIMO: 7-0, ROHY: 5-8, OFSAJD: 5-3

ŽK: 51. min Blahoudek - 48. min Vodáček, 60. min Pokorný R., 83. min Neuman, 87. min Príborský

HLAVNÍ ROZHODČÍ: HOLUB

POMEZNÍ ROZHODČÍ: SÁGL, KLEMENT

DELEGÁT: LENFELD

SESTAVA TASOVIC: Fukal, Mička, Blahoudek (65. min Dítě Petr), Velčický, Horáček (C), Čop (46. min Čermák), Paul (89. min Hlávka), Mucala, Vítek, Sivera, Švarc

SESTAVA STARÉ ŘÍŠE: Neuman, Vodáček, Príborský, Dvořák, Osumanu, Kadlec, Pokorný R. (85. min Valo), Pokorný M., Vácha, Bartoš (C), Rygl

Důležité utkání pro Tasovice dopadlo nerozhodně. S výsledkem 1:1 odjela Stará Říše a Tasovice už cítí těžké jaro. Zranění hráči do posledního zápasu nenastoupí. Nerozhodně skončil sobotní zápas Tasovických fotbalistů, který sehráli na domácím hřišti. Soupeři ze Staré Říše vstřelili Tasovičtí penaltu a vysloužili si tak výsledek 1:1. V prvním poločase hráli domácí ospale. Nedokázali jít s balonem dopředu a být svojí hrou nebezpeční. Říše na tom byla o něco lépe, hlavně ve chvíli, kdy Tasovicím vsítila gól. Ve třicáté šesté minutě se o něj zasloužil obávaný hráč Staré Říše Osumanu Ali. „Bylo vidět, že má něco nahráno. Já jsem na něj před zápasem speciálně upozorňoval, že je to velice dynamický hráč a že mu nesmíme umožnit, aby míč převzal a rozeběhl se s ním. Je o něm známé, že má ty první kroky velice rychlé," popsal hráče Osumanu trenér Tasovic Milan Kalaš. Tasovičtí si nedokázali vytvářet šance, a tak byl jejich výkon první poloviny bez gólového výsledku. „Jsem zklamaný. První poločas byl špatný, ztráceli jsme jednoduché balony. Nejde jen o smůlu, ale už i o naši nemohoucnost," přiznal Kalaš. Druhý poločas byl na mokrém terénu doslova boj. Domácím se podařilo vstřelit branku při penaltovém kopu. Ta byla pro Tasovické první a bohužel i poslední. Ani hosté se do konce hry už gólově neprosadili. „Má penalta byla důležitá pro to, abychom neprohráli. Dá se špatně kopnout, ale měl jsem štěstí a kopl ji dobře. Kdybychom zase prohráli, tak už by to bylo hodně frustrující," řekl hráč Tasovic Miroslav Paul. Tasovický trenér k penaltě pronesl jediné. „Penalta byla oprávněná, ale byla to snad jediná kloudná šance, kterou jsme vymysleli," uznal Kalaš. Oba dva týmy trápila marodka hráčů, žádný z trenérů se na tento problém nechtěl vymlouvat, ale oba přiznali, že když chybí klíčoví hráči, je to na výsledku opravdu vidět. Domácí Helebrant chtěl do dnešního zápasu nastoupit, zkoušel to na tréninku, ale bohužel po dvaceti minutách se mu zranění opět ozvalo. Tasovice to tlačilo ve stoperské dvojici. Tasovický Zdeněk Mička sice hraje prim, ale sám to nezvládl. „Když jsme hráli vabank na tři obránce, tak můžeme být rádi, že jsme to ustáli a nedostali další dva góly. Naštěstí soupeř nedal. Tím nás udržel ve hře. My můžeme být šťastní za bod, zatímco soupeř je zklamán, že si odsud neodvezl tři body," dodal Kalaš. Hostům se neodjíždělo nejlépe. „Ztratili jsme tu dva body. Musíme být šťastní, že jsme uhráli alespoň jeden, protože domácí měli čtvrt hodiny před koncem tlak, který jsme neustáli a z toho pramenila i penalta. Ale nejde jen o ni. Měli jsme už dávno rozhodnout," zhodnotil trenér hostující Staré Říše Luděk Kovačík. Poslední utkání, které Tasovice čeká, bude ještě bojovnější, než se čekalo. Tasovice budou chtít získat body na domácím hřišti.