TASOVICE - VRCHOVINA

HLAVNÍ ROZHODČÍ: CHABIČA

POMEZNÍ ROZHODČÍ: SOUKAL, SEDLÁČEK

DELEGÁT: BLAŽEK

SESTAVA TASOVIC: Fukal, Krátký (C), Mička, Blahoudek (90. min Čermák), Horáček, Mašek (71. min Velčický), Paul (84. min Hlávka), Mucala, Sivera, Helebrant (89. min Vítek), Švarc

SESTAVA VRCHOVINY: Michálek, Drdla, Sodomka Rost., Šandera (78. min Blažíček), Skryja, Smetana L., Kolařík, Smetana P. (68. min Šmída), Andrle, Skalník M. (87. min Polnický), Skalník K (C)

Tasovice porazily Vrchovinu 2:0. Výhru nastartovala chyba soupeřova brankáře. Až v sedmém vzájemném zápase v divizní historii se tasovickým fotbalistům podařilo vyhrát nad Vrchovinou. Na domácím hřišti se sice opět střelecký trápili, dvěma brankami ve druhém poločase ale nakonec tři body vybojovali. Klíčovým momentem byla první minuta druhé půle, kdy gólman Vrchoviny udělal hrubou chybu a Mucala poslal svůj tým do jednobrankového vedení „O přestávce jsme si řekli, že nesmíme začít zmatkovat, abychom nedostali gól. Naštěstí to Vrchovina vyřešila za nás. Její brankář špatně vyběhl, netrefil balón a Mucala dával do prázdné brány. Tohle nás uklidnilo," komentoval tasovický záložník Miroslav Paul. Tasovice převáděly v prvním poločase velice kvalitní hru a dostávaly se do mnoha brankových příležitostí. Ani jedna se však neujala. „První poločas byl z naší strany, až na katastrofální koncovku, velmi dobrý. Kluci hráli s nasazením a vytvářeli si jednu šanci za druhou. Napočítal jsem jich devět včetně dvou tyček," poznamenal tasovický trenér Jiří Fryš. Hosté marně hledali recept na tasovickou smršť. „První poločas pro nás byl očistec. Byli jsme trapní v tom, že jsme se na malém hřišti nedokázali vyrovnat s agresivitou soupeře, která je pro něj přirozená," konstatoval trenér Vrchoviny Marek Štukhejl. Ve druhé půlce se hra vyrovnala. Tasovičtí fotbalisté trochu ubrali na výkonu, přesto vstřelili dvě branky a soupeři nedovolili ani jednou skórovat. „Ve druhém poločase už naše hra nebyl tak dobrá. Kluci hlídali výsledek, navíc bylo velké vedro," dodal tasovický kouč. Tasovice přitom mohly zápas rozhodnout už v jeho úvodu. „Po deseti minutách jsme mohli vést 3:0. V těchto chvílích jsme měli zápas rozhodnout, abychom si mohli v klidu zahrát," podotkl Paul. Vrchovina litovala zpackaného prvního poločasu. „Kdybychom neprohospodařili první poločas a byli konkurenceschopní jako ve druhém a přidali k tomu kvalitu v zakončení, tak jsme mohli na nějaký bod pomýšlet," prohlásil Štukhejl. Vítězství je pro Tasovice cenné nejen z hlediska bodů, ale také konečně prolomily nepříznivou bilanci, kdy v předchozích šesti vzájemných utkání ani jednou Vrchovinu neporazily. „Věděli jsme o tom, měli jsme to v hlavách. Chtěli jsme už vyhrát. Musím ale říct i přes respekt k soupeři, že tentokrát to byl nejslabší tým Vrchoviny, který proti nám hrál," doplnil Paul. Tasovičtí věří, že se jim v koncovce začne dařit. „Musíme to prolomit. Nemůžeme se dívat jen na to, jak střílí Mucala. Musí se přidat i ostatní. Ukázal to Hlávka, který jednoduše chladnokrevně zakončil," sdělil Fryš. Tasovice tak po druhém kole letošní sezony mají čtyři body za remízu a výhru. „Odraz do soutěže je lepší, než jsme měli na jaře. Jen se potřebujeme začít prosazovat střelecky," uzavřel tasovický lodivod.

Domácí čekal nepříjemný soupeř, v dosavadních zápasech byli bez vítězství, ze šesti utkání získali jen dvě remízy. Od úvodního hvizdu si vypracovali převahu i více šancí, přesto na konci poločasu stále svítil na ukazateli bezbrankový stav. Do vedení pomohla Tasovických chyba hostujícího brankáře, kterou potrestal Mucala. Hosty nepříznivé skóre přinutilo ke zvýšené aktivitě, čisté konto Tasovic držel spolehlivý Fukal a dobrá defenzíva. Na konečných 2:0 upravil Hlávka v 90. minutě po skrumáži v pokutovém území. Výhru a plný bodový zisk si domácí zasloužili.