BYSTŘICE N/P - TASOVICE

SK BYSTŘICE NAD PERNŠTEJNEM - TJ SOKOL TASOVICE

BRANKY: 43. min PADRTKA, 82. min VLASTNÍ - 21. a 41. min MUCALA

STATISTIKA: FAULY: 14-20, STŘELY: 5-6, MIMO: 4-6, ROHY: 3-6, OFSAJD: 2-6

ŽK: 10. min Illek, 79. min Mitáš, 84. min Štěrba - 38. min Mašek, 71. min Helebrant

NEJLEPŠÍ HRÁČ: MIČKA

HLAVNÍ ROZHODČÍ: SÁGL

POMEZNÍ ROZHODČÍ: HÁJEK, NEJEDLÝ

DELEGÁT: PROKEŠ

SESTAVA TASOVIC: Fukal, Krátký (C), Mička, Blahoudek, Horáček, Mašek, Paul (76. min Velčický), Mucala (83. min Hlávka), Sivera, Helebrant, Švarc

SESTAVA BYSTŘICE: Novotný, Chocholáč, Holý (C), Vícha, Mitáš, Zbytovský (76. min Sklenář Z.), Prášil (67. min Čech), Illek, Hrubeš (76. min Štěrba), Sklenář R., Padrtka

Do nové sezony vstoupili tasovičtí fotbalisté remízou 2:2 s Bystřicí nad Pernštejnem. O vítězství přišli kvůli zmařeným šancím. I když se fotbalistům Sokola Tasovice podařilo vybojovat v Bystřicí nad Pernštejnem první bod do divizní tabulky, nadšením příliš nehýřili. Kvůli stále slabé koncovce se připravili o výhru. Přitom první utkání sezony začali Tasovičtí velice dobře, vedli 2:0. Jenže před koncem první půlky domácí snížili a vyrovnání pak přišlo zhruba deset minut před koncem. „Dostali jsme góly v takových minutách, kdy to bolí. Ten do šatny na konci prvního poločasu nás psychicky srazil," přiznal tasovický pravý stoper Zdeněk Mička. Naopak Bystřici první její branka otevřela cestu. „Pro nás bylo velice důležité, že jsme dali před koncem prvního poločasu kontaktní gól na 2:1. Byl to takový zlomový moment utkání. My jsme v první půlce hráli velice nervózně. Mucala si dělal s naší obranou co chtěl," prohlásil trenér Bystřice Karel Fencl. Tasovice vsadily na jediného útočníka Mucalu, za ním se pohybovali Blahoudek a Horáček a ofenzivu podporovali ze zálohy Paul a Mašek. Šancí si vypracovali dostatek, jenže koncový hráč Mucala využil pouze dvě. „Sice dal dva góly. Zápas ale mohl rozhodnout za stavu 2:1, kdy šel sám na gólmana. V každé půlce jsme měli čtyři šance. Na jednu branku potřebujeme čtyři pět gólových šancí," poznamenal Mička. Tasovičtí tak jedou pořád ve starých kolejích. Předvádí kvalitní hru, kterou nedokáží přetavit na tři body. „Bohužel nás špatná koncovka připravila o zasloužené vítězství. Kluci hráli velice dobře, makali, je to škoda," zhodnotil tasovický trenér Jiří Fryš. „Byli jsme lepší jak z hlediska šancí, tak i herně. Je to pro mě ztráta," přidal se Mička. Ten si v tasovickém dresu odbyl premiéru. V létě mužstvo posílil z prvoligového Znojma. „Po zápase jsem byl víc naštvaný, než abych měl radost. Pak jsme to s klukama rozebrali a řekli si, že to byl první zápas, že se sehráváme a bod z venku je dobrý," sdělil obránce. Nové angažmá v Tasovicích si chválí. „Jsem spokojený jak s mančaftem, tak i se zázemím. Jsem rád, že máme kvalitního trenéra, který má něco za sebou. Do budoucna je to tady dobře nastavené," zamyslel se. Fotbalisty Tasovic čeká v neděli první domácí duel. Postaví se proti Vrchovině, kterou ještě ani jednou ve svém účinkování v divizi neporazili.

Tempo první půle diktovali hosté a převahu vyjádřili dvěma góly, jejich autorem byl Mucala. Domácí stačili do přestávky korigovat stav brankou do šatny. I po přestávce si Tasovičtí dokázali připravovat šance na zvýšení náskoku, ale žádnou nedokázali úspěšně zakončit. Trestem byla vyrovnávací branka v závěru zápasu, když při závaru skončila tečovaná střela obránců za zády hostujícího gólmana. Bod za remízu je pro Tasovice ztrátou.