BRANKY: 27. min TROJÁNEK, 90. min SMETANA - 37. min HORÁČEK

STATISTIKA: FAULY: 12-13, STŘELY: 5-5, MIMO: 5-4, ROHY: 5-4, OFSAJDY: 3-7

ŽK: 23. min Trojánek - 70. min Vyžrálek, 75. min Švarc, 89. min Helebrant

DELEGÁT: LIGAS

SESTAVA TASOVIC: Heneš, Mička, Vítek, Helebrant, Švarc, Blahoudek (17. min Paul), Vyžrálek, Horáček, Pavlíček, Hověz (84. min Czucz), Juhaňák

SESTAVA VRCHOVINY: Michálek, Drdla, Smetana L., Dvořáček, Toufar (84. min Buchta), Kolařík, Sodomka R., Skalník M. (72. min Komínek), Šandera (66. min Urban),- Trojánek, Smetana P.

KOMENTÁŘ K ZÁPASU - OFS ZNOJMO

Tasovice zajížděly ke středeční dohrávce 17. kola na trávník Vrchoviny s nutností bodovat. Na dobře připravené ploše dokázaly s domácími držet krok po celý zápas, nakonec se vracely se smutkem. Do poločasu na vedoucí gól Trojánka z 26. minuty odpověděly srovnáním stavu, centr Horáčka si obránci Vrchoviny srazili do vlastní svatyně. I druhý poločas přinesl vyrovnanou hru, jen šancí před brankami ubylo. Blízko gólu byli hosté v 87. minutě, vyraženou střelu Paula nestačil vrátit do sítě domácích Pavlíček. Trest přišel v nastavené 91. minutě v podobě vítězného gól po hlavičce Smetany. Porážkou klesly Tasovičtí na posední příčku divize.

KOMENTÁŘ K ZÁPASU - SFK VRCHOVINA

Sudí Ságl nastavuje jednu minutu k té devadesáté. Vrchovinská aréna je smířená s dělbou bodů, což by bylo naprosto spravedlivé. Ovšem proti jsou dva nejplatnější hráči Vrchoviny tohoto zápasu Pavel Smetana a Lubor Trojánek. Ten druhý zatáhl míč po levé straně a vysokým, přesným centrem našem hlavu Pavla Smetany, který rozhodl zápas a nedal Henešovi žádnou šanci. Vrchovinská aréna bouchla v zápase podruhé. Zápasu předcházela průtrž mračen, kdy za hodinu napršelo přes 10mm vody a teplota byla okolo 12 st. C. S Tasovicemi je toto počasí naprosto příznačné. Hned ve 2´se domácí mohli radovat, když P.Smetana hlavou mířil k zadní tyči, obránce však odvrátil a míč se vykulil k osamocenému R.Sodomkovi, který úplně sám, nikým neatakován, přestřelil. V 8´se po prvé osmělili hosté dalekonosnou střelou, která však šla mimo tyče Michálkovy branky. Ve 12´přišel obrovský závar hostí, po rohu však naše obrana míč odvrátila mimo nebezpečí. Hosté byli aktivní a předváděli na podmáčeném terénu odhodlaný výkon. Ve 23´po rohu Kolaříka (nejlepšího hráče zápasu) a ukázkovém biliáru se zrodil jen další roh, po němž spoza šestnáctky pálil Skalník, jen do hradby těl před sebou. Ve 26´přišla nejhezčí akce prvního dějství, když domácí si 4x vyměnili míč, po vyšachování obrany dostal finálku Trojánek a ten zkušeně k zadní tyči poslal Vrchovinu do vedení - 1:0. Hosté to však nevzdali, na rozmáčeném terénu dostali jasný úkol střílet z každé pozice. V 37´takto z úhlu napřáhl Horáček a s mírnou tečí balón proletěl balíkem těl a skončil za zády překvapeného Michálka - 1:1. Druhé dějství skýtalo naprosto stejný obrázek. Domácí se snažili tvořit, ale Tasovice pozorně bránili. To bylo na tomto terénu určitě jednodušší a tím pádem se dostávali k rychlým ztečím domácí svatyně. Hned po přestávce Skalník z přímého kopu ze 30 metrů pálil vedle. O dvě minuty později prošel Rosťa Sodomka po pravé straně a centrem našel Pavla Smetanu, který se zřejmě jen zastřeloval, jelikož v záklonu šel míč zákonitě nad Henešovu branku. V 60´hosté ukázali rychlý přechod a Pavlíček na hranici šestnáctky pálil nad. V 77´měli hosté na hlavě jistý gól po rohu, ale domácí Michálek v brance byl proti, tutovku bravurně zneškodnil! Deset minut před koncem domácí utahují šrouby, ale zvýšený tlak nevede k ničemu rozhodujícímu. V 83´se do obrovské šance dostává Trojánek, ale z úhlu jeho střela prosvištěla těsně vedle tyče. A když už se celý stadion chystal domů, přišel rozhodující úder zápasu. Stejně jako s Bystrcí, domácí rozhodují zápas v poslední minutě.