POLNÁ - TASOVICE

SLAVOJ TKZ POLNÁ - TJ SOKOL TASOVICE

BRANKY: 25. min a 64. min KAPLAN, 35. min VOKOUN

STATISTIKA: FAULY: 24-18, STŘELY: 11-1, MIMO: 6-3, ROHY: 3-2, OFSAJD: 4-7

ŽK: 27. min Caha, 39. min Kučera, 71. min Fadrný, 76. min Vokoun, 79. min Tlačbaba - 47. min Helebrant, 59. min Blahoudek, 72. min Krátký, 82. min Švarc

NEJLEPŠÍ HRÁČ: FUKAL

HLAVNÍ ROZHODČÍ: MACHÁT

POMEZNÍ ROZHODČÍ: POLÁK, SEDLÁČEK T.

DELEGÁT: VIDLÁK

SESTAVA TASOVIC: Fukal, Krátký (C), Mička, Blahoudek, Velčický, Hlávka (46. min Helebrant), Horáček, Paul (77. min Čerstvý), Mucala (65. min Mašek, Sivera, Švarc

SESTAVA POLNÉ: Skočdopole, Holas, Bambula, Caha, Pražák, Adamec (67. min Tlačbaba), Kaplan (85. min Oberreiter), Kučera, Vokoun (81. min  Klíma), Lovětínský (C)(76. min Urbánek), Fadrný

Po mizerném výkonu si tasovičtí fotbalisté přivezli z Polné prohru 0:3. Nepodařilo se jim tak odčinit prohru z minulého týdne, jak měli v plánu. „Polná hrála velice dobře, s velkým nasazením, byla i více agresivnější. Vyhrála zcela zasloužená. Naši kluci ne, že by nechtěli, ale Polná byla prostě ve všech směrech lepší," zhodnotil trenér Tasovic Jiří Fryš. Hráči Tasovic proti celku z horních pater tabulky nebyli schopni nic vymyslet. „Byli jsme hrozní. Na jednu stranu byla Polná velice dobrý mančaft, na druhou stranu jsme jim to ulehčili, že jsme hráli s minimálním nasazením, chyběl pohyb, nebyla tam žádná bojovnost. Místo toho, abychom napravili dojem z utkání s Velkým Meziříčím, tak jsme si to ještě více zkazili. V Polné to byla z naší strany od gólmana po posledního útočníka jedna velká tragédie," kritizoval tasovický obránce Petr Krátký. Co se s týmem děje, ale přesně neví. „Nedokážu na to odpovědět, proč nezabereme. Z tribuny to vypadá jinak, jak na hřišti," řekl Krátký. V přípravě trápilo Tasovické neproměňování brankových příležitostí, teď si je ani nevypracují. „Ze začátku sice předvedli pěknou akci Švarc s Paulem, po které Mucala zamířil nad branku. Ale i kdybychom tuto šanci využili, tak bychom těžko uspěli, protože domácí hráli velice dobře," poznamenal Fryš. Krátký vidí problém ve středních řadách mužstva. „V posledních zápasech nám chybí mezihra, nakopáváme to dopředu, protože ve středu není nikdo, kdo by dokázal balón podržet, rozehrál ho, dal tomu řád a myšlenku. Je tam spousta bojovníků, ale není nikdo, kdo by tvořil hru," zamyslel se bek. Už zítra hrají fotbalisté Tasovic znovu. Zamíří do Pelhřimova, který má za sebou víkendovou prohru 1:4 s Bystrcí a má o jeden bod víc jak Tasovičtí. „Pelhřimov bude určitě chtít doma urvat všechny body. Nebude to vůbec lehký soupeř," dodal Krátký.

Domácí těžili z nakopávaných míčů do pokutového území a většina odražených balonů skončila na jejich kopačkách. Hosté si do přestávky vypracovali jen pár šancí, do největší se dostal Mucala, lobem však přehodil gólmana i jeho svatyni. Polná dokázala do poločasu dvakrát skórovat, ve druhé části hry přidala ještě jeden gól. Tasovice ani po přestávce nedostaly šanci ke zvratu, celkově byl jejich výkon zklamáním.