HFK TŘEBÍČ - TASOVICE

HFK TŘEBÍČ - TASOVICE

BRANKY: 6. min FLORIÁN, 80. min PACHOLÍK - 36. min ČERSTVÝ

STATISTIKA: FAULY: 12-17, STŘELY: 9-3, MIMO: 6-8, ROHY: 8-5, OFSAJD: 2-5

ŽK: 21. Svoboda, 39. Pacák, 52. Havránek, 89. Chlup a Beer, 90. Pacholík – 29. Macháček, 39. Čerstvý, 65. Paul, 80. Trmal

SESTAVA TŘEBÍČE: Beer, Svoboda, Komínek, Havránek, Chalupa, Pacholík, Chlup, Čermák, Pacák, Durda (83. Linhart), Florián (54. Smažil)

SESTAVA TASOVIC: Trmal, Čerstvý, Krátký, Šuráň M., Macháček, Šuráň J., Pechal (72. Dítě P.), Horáček, Paul, Doležal (64. Vyžrálek), Dítě M.

KOMETÁŘ K ZÁPASU www.ofsznojmo.cz

Převaha diváků z Tasovic sledovala podprůměrný fotbal, se kterým nebyl nikdo spokojen, snad jen Třebíčtí ze zisku bodů. Skóre otevřel již v 5. minutě Florián po rozehraném rohovém kopu. Po autovém vhazování Horáčka vyrovnával hlavou Čerstvý a za smírného stavu se odcházelo na přestávku. V úvodu druhé půle byly aktivnější Tasovice, gólu se však nedočkaly. O osudu zápasu rozhodla 79. minuta, po přímém kopu dopravil míč do sítě Pacholík. Hosty musí mrzet šance Pechala a Vyžrálka, kteří postupovali osamoceni na brankáře domácích, ale neuspěli.

KOMETÁŘ K ZÁPASU - www.znojemskydenik.cz

Dvě porážky o gól, jedna o dvě. Taková je aktuální bilance tasovických fotbalistů. Na ty tak po skvělém startu do jarní části padla deka, z pod které budou chtít svěřenci Tomáše Šťastného vylézt už ve středu. „Musíme si olízat rány, dát se rychle psychicky dohromady a dál bojovat. Už ve středu proti Konicím budeme chtít tu sérii těsných porážek zlomit,“ hlásil a burcoval své svěřence trenér Tasovic Tomáš Šťastný. Ani v Třebíči totiž jeho ovečky nezvítězily. Utekl jim začátek utkání. Když to vypadalo na remízu, dostaly tvrdý direkt v podobě rozhodující branky na 2:1 chvíli před koncem duelu. „Mám z toho všeho takový zvláštní pocit. Už potřetí za sebou mi přijde, že na nás zanechali stopu rozhodčí. V Třebíči taky. Náš brankář chytne na brankové čáře míč a jediný kdo vidí že je za ní, je pomezní rozhodčí, který je navíc v zákrytu,“ komentoval rozhodující situaci utkání s pokrčenými rameny Šťastný. Konkurenční Třebíč se tak v zápase chytila, když na jaře doma vůbec poprvé vyhrála. „Tasovice jsou velmi kvalitní mužstvo, které i venku hraje hodně aktivně. Nebylo to snadné utkání, ale jsme rádi za to, jak dopadlo. V posledních zápasech si těžko vytváříme šance, takže s výsledkem jsme spokojení,“ pronesl asistent trenéra Třebíče Miloš Loucký. Tasovicím tak po vynikajícím vstupu do jarní části divize znovu lehce teče do bot. „Kluci bojují, hrají disciplinovaně. I proto mi jich je trochu líto. Musíme se zvednout, hrát pořád náš fotbal. Doufám, že všechno zlé jsme si už vybrali,“ dodal Šťastný. Tasovičtí fotbalisté mají na programu další utkání už ve středu. To se představí opět na hřišti soupeře, tenkrát v Konicích nedaleko Olomouce. „Oba týmy budou chtít bodovat. My jsme na tom o něco lépe než Konice, ale bude to pro nás důležitý zápas. Musíme co nejrychleji nabrat šest bodů, abychom byli v klidu,“ zakončil Šťastný.