TASOVICE - FC SLOVAN ROSICE

BRANKY: 19. min DOLEŽAL, 52. min ČERSTVÝ, 90. min VESELÝ -  10. min MALATA

STATISTIKA: FAULY: 23-16, STŘELY: 7-5, MIMO: 6-7, ROHY: 8-2, OFSAJD: 2-4

ŽK: 28. min Doležal, 53. min Szajko, 65. min Záviška, 87. min Šuráň - 26. min Dufek, 65. min Malata, 67. min Pšikal, 90. min Šustr

SESTAVA TASOVIC: Trmal, Čerstvý (75. min Vyžrálek), Szajko, Lašák, Dítě Petr (61. min Veselý), Doležal (C), Pechal, Dítě Marek, Paul (83. min Horáček), Šuráň, Záviška)

SESTAVA ROSIC: Gruber, Oprchal, Vítámvás, Buriánek, Pšikal, Dufek, Rutmár, Malata, Selinger, Šustr, Urbánek (79. min Novák)

FOTO ZE ZÁPASU: ZDE

KOMETÁŘ K ZÁPASU www.znojemsky.denik.cz

Souboj domácích Tasovic, čtrnáctého týmu tabulky, s pátým Slovanem přinesl překvapivý výsledek. Tasovičtí si vykopali výhru 3:1. Tím svého soupeře sesunuli na osmé místo v divizním žebříčku.

„Domácí šli do zápasu hlava nehlava, byli důraznější v koncovce. Kombinačně jsme Tasovice kromě asi dvaceti minut podle mého trumfovali. Naše začátečnické chyby jim ale umožnily góly do sítě dostat,“ rozhořčil se po utkání trenér hostujícího Slovanu Rosice Libor Zelníček.

Svému týmu, který se od počátku sezony snažil podle slov trenéra Tomáše Šťastného odlepit ode dna tabulky, zajistili domácí fotbalisté postup na místo jedenácté.

„Oproti podzimu jsme jarní část začali mnohem lépe, ziskem tří bodů. I když jsme podzim neuzavřeli úplně podle mých představ a místo osmnácti bodů jsme získali pouze šestnáct, s dnešním výsledkem jsem spokojen,“ zhodnotil nedělní zápas tasovický trenér.

KOMENTÁŘ K ZÁPASU - www.znoj-tyden.cz

Vítězně se s divizním podzimem rozloučili před vlastními diváky fotbalisté Tasovic. Dokázali otočit vývoj zápasu proti Rosicím a vyhrát 3:1, čímž se jim povedlo vyšplhat v tabulce až na 11. místo.

První poločas se odvíjel podle tradičních tasovických not. Soupeř byl o poznání lepší a šel už v desáté minutě do vedení. Na rozdíl od mnoha jiných zápasů ale tentokrát T asovičtí dokázali poměrně brzy vyrovnat Doležalem. Ve druhém poločase už se více prosazovali domácí a odměnou jim byla v 56. minutě branka Čerstvého. Pak měli ještě několik dobrých příležitostí zvýšit náskok, ale nevyužili je a ke slovu se pomalu začali dostávat hosté. Ti si vytvořili až drtivý tlak, dožadovali se po jednom ze zákroků domácí obrany penalty, ale marně. A pak přišlo rozhodnutí. Při jednom z brejků si naběhl střídající Karel Veselý na centr Pechala a do prázdné branky pojistil domácím v 90. min. vítězství. "Trenér mě poslal na hřiště s tím, abych se snažil co nejvíce držet míč a rozehrávat balony, protože soupeř byl v té době nebezpečný. U toho gólu jsem viděl Vaška Pechala, jak dobře jde, a tak jsem si naběhl do volného prostoru a jen jsem čekal, jestli to projde. Ale měl jsem strach, abych to trefil, naštěstí to tam padlo a bylo hotovo," usmíval se střelec třetí branky Veselý. V nastavených dvou minutách už se pak nic podstatného nestalo a více než tři sta diváků se mohlo radovat z výhry svého celku. Chtělo by se tak říci na adresu Tasovic - Konec dobrý, všechno dobré. "Dalo by se to tak říci. Nabádal jsem hráče, že to tak bývá, ale my už jsme se mohli dostat v tabulce nahoru v minulém kole s Napajedly, ale ten zápas jsme nezvládli. Jsme hodně rádi, že jsme tak po dvou prohrách dokázali proti hodně silným Rosicícm vyhrát," byl spokojený trenér domácích Tomáš Šťastný.

Tomu jeho hráči před vstřelením třetí pojišťující branky pořádně hráli na nervy, když soupeře pustili do velkého tlaku. "Je jasné, že když mužstvo prohrává 1:2, tak hraje vabank. Takhle by hrál každý i my tak hrajeme. Určitě to pro nás nebyla snadná čtvrthodinka, ale svým způsobem jsme ten zápas mohli rozhodnout už dříve za stavu 2:1, když měl Zdeněk Doležal stoprocentní šanci a mohli jsme to dohrát v klidu," konstatoval Šťastný. Jeho tým opět musel dohánět gólové manko, ale tentokrát na rozdíl od několika jiných zápasů úspěšně. "My se s těmito situacemi potýkáme skoro pořád. Nevím proč vždycky prospíme začátky zápasů, první poločasy a pak to doháníme. Ale musím poděkovat hráčům za jejich morální sílu, že se za nepříznivého stavu dokážou semknout a mají síly zápas otočit," dodal trenér Tasovických.