BRANKY: 25. min PECHAL - 42. min ŠANDERA

STATISTIKA: FAULY: 14-18, STŘELY: 2-3, MIMO: 6-1, ROHY: 4-2, OFSAJD: 5-2

ŽK: 57. min Macháček, 82. min Krátký, 85. min Doležal - 32. min Skalník

SESTAVA TASOVIC: Trmal, Čerstvý, Krátký, Doležal, Pechal, Horáček (C), Macháček, Dítě Marek, Paul (61. min Svatoš), Šuráň Jaroslav (69. min Dítě Petr), Šuráň Michal

SESTAVA VRCHOVINY: Vítek, Kalich, Polnický, Poul, Wolker (79. min Skalník M.), Smetana, Michal, Buchta, Šandera (75. min Kolařík), Burian, Skalník K. (88. min Komínek)

FOTO ZE ZÁPASU: FOTO 1FOTO 2

GÓLOVÉ VIDEOZDE

Průběh utkání byl velmi poznačen silným větrem, přesto oba celky předvedly bojovný fotbal. Více brankových příležitostí si vypracovali domácí, dokázali však proměnit pouze jedinou, ve 25. minutě se trefil do brány po centru Šuráně Pechal. Další šance měli Krátký, Marek Dítě a Horáček. I soupeř několikrát ohrozil svatyni Tasovic, když využíval chyb domácí obrany, gólman Trmal si s nimi úspěšně poradil. Bohužel nedokázal zabránit gólu ve 42. minutě, a tak odcházeli obě mužstva na přestávku za nerozhodného stavu. Ve druhé půli se již nic důležitého nestalo, diváci se nedočkali ani žádné nebezpečné akce.

Fotbalisté Tasovic poprvé v jarní části ztratily body. S Vrchovinou remizovaly 1:1. Zatím se Tasovice vyhřívají na devátém místě divize.

„Stále to tak nějak vydýchávám. Ztratili jsme dva body s doposud nejhorším soupeřem, se kterým jsme hráli. Zápas hodně ovlivnil silný vítr a naše hrubá chyba před koncem prvního poločasu,“ začal trenér Tasovic Tomáš Šťastný.

Jeho svěřenci už od pětadvacáté minuty vedli, jenže pak přišlo nepovedené autové vhazování před koncem poločasu a bylo srovnáno.

„Ve druhém poločase, kdy jsme hráli po větru, jsem nabádal hráče k presinku. Bohužel jsme z toho vítěznou trefu nevytěžili. Je to velká škoda. Těch dvou bodů je nám opravdu líto,“ doplnil Šťastný.

I tak mají Tasovice v jarní části soutěže obdivuhodnou formu. „Jaro jsme začali dobře už na podzim, kdy jsme předehrávali utkání s Rosicemi. Mančaft si konečně sedl a nyní dokazujeme, že divizi můžeme v klidu hrát,“ zakončil kouč.

Tasovice jsou zatím na devátém místě tabulky. Hned další vítězství je může klidně katapultovat až na čtvrté místo soutěže.

„Liga je nesmírně vyrovnaná a bude rozhodovat zisk každého bodu. Na druhé straně pak bude mrzet každé zaváhání,“ pronesl v rozhovoru pro Deník tasovický hráč Lukáš Čerstvý a jeho slova se zatím jen potvrzují.

MOMENTY ZÁPASU:

22. min - Michal využil nepřesnosti v rozehrávce, ovšem Trmal zachraňuje

24. min - Doležal v šanci místo střely zvolil zpracování a šanci nevyužil

25. min - po centru Šuráně střílí Pechal do protipohybu brankáře, domácí vedou 1:0

26. min - po chybě obrany závar před domácí brankou, Trmal opět míč za svá záda nepustil

27. min - Krátký se ocitl ve vápně soupeře, ovšem střílí nad

42. min - po chybě obrany se dostal k odraženému míči Šandera a srovnal na 1:1

44. min - Marek Dítě zakončuje hlavou vedle

72. min - Pechalovu střelu brankář z obtížemi vytěsnil na roh

90. min - Horáčkova střela z 25 metru končí těsně nad brankou hostů