BRANKY: DOLEŽAL, PECHAL - LORENC 2, ŠVRČEK, POLÁK

STATISTIKA: FAULY: 19-18, STŘELY: 10-6, MIMO: 8-5, ROHY: 6-0, OFSAJD: 4-4

SESTAVA TASOVIC: Trmal, Šuráň Michal, Macháček (73. min Lašák), Krátký, Šuráň Jaroslav (77. min Dítě Lukáš), Horáček (C), Paul, Čerstvý, Doležal, Vyžrálek (46. min Dítě Petr), Pechal

SESTAVA HODONÍNA: Krajíček, Spazier (C), Bulva, Válek (52. min Ondryáš), Šturma (40. min Lorenc), Polák, Mírovský (77. min Šenk), Špaček, Švrček, Svoboda, Outrata

FOTO ZE ZÁPASU: ZDE , ZDE

GÓLOVÉ VIDEO12

Tasovičtí nenavázali na úspěšné výkony z jara a připsali si první jarní porážku na svém trávníku. Doplatili na špatnou koncovku svých akcí, těch bylo požehnaně. Zato hosté byli produktivnější a z mála příležitostí těžili maximum. Využili dobrý vstup do zápasu a ve 4. minutě otevřeli skóre, Švrček vrátil do sítě míč odražený od tyče. Ve 24. minutě prošel lehce obranou Polák a vedení navýšil. Do poločasu dokázal využít zpětnou příhrávku Šuráně Doležal a dosáhl kontaktního gólu. Po přestávce už ve 47. minutě zmrazil Tasovické Lorenc, kdy využil chybu v obraně a znovu navýšil vedení na rozdíl dvou branek. Ještě hůře bylo v 78. minutě, to střela Lorence z hranice vápna skončila opět v síti domácích. V samém závěru se i jim nabízely brankové příležitosti ke snížení, využita byla až poslední v 90. minut. Pechal po rohu upravil na konečný stav 2:4. Výsledek je zklamáním, ale hosté byli lepší, bojovnější a zvítězili zaslouženě.

Duel třiadvacátého kola Moravskoslezské divize D proti sobě svedl domácí Tasovice a Hodonín. Hosté už od prvních minut potvrzovali svou herní kvalitu, kterou během první půlky dokázali vyjádřit v podobě dvou branek. Domácí skórovali pouze jednou. Úplně stejný průběh měl i druhý poločas. Tasovice se snažily zápas otočit, ale Hodonín opět dvakrát udeřil a na to byla jedna trefa domácích málo. Tasovice se tak musely před lídrem divizní tabulky hluboko sklonit. Aktuálně se drží svěřenci Tomáše Šťastného na jedenácté příčce tabulky. Na svém kontě mají devětadvacet bodů, stejně jako další tři celky. V příštím kole se tasovičtí fotbalisté postaví Třebíči, která je jedním z týmů, jež má stejně bodů.

MOMENTY ZÁPASU:

3. min - Polák po levé straně, těsně míjí branku

4. min - Svoboda šel sám na Trmala, střílí do tyče a odražený míč doráží do sítě Švrček - 0:1

16. min - Šuráň J. ve vyložené šanci, střílí vedle

22. min - po centru Šuráně J. na Doležala končí míč hlavou vedle

24. min - Polák mezi obranou dává branku - 0:2

31. min - po zpětné přihrávce Šuráně J. dává Doležal plackou branku - 1:2

39. min - centr do vápna, Pechal překonává brankáře, ovšem pro ofsajd neuznán

47. min - po chybě obrany zvyšuje Lorenc na - 1:3

78. min - zpoza velkého vápna střílí Lorenc a zvyšuje skóre - 1:4

80. min - Svoboda ve slibné šanci dává nad

82. min - Dítě Petr střílí a tečovaný míč končí v rohu

82. min - Čerstvý z malého vápna nad

86. min - Doležal z malého vápna tečí nad

90. min - po rohu Pechal střílí na branku, míč se vrací zpět k němu a druhou střelou snižuje - 2:4