TASOVICE - DOSTA BYSTRC

BRANKY: 68. min HORÁČEK - 22. min a 55. min JEDLIČKA

STATISTIKA: FAULY: 12-11, STŘELY: 3-6, MIMO: 5-4, ROHY: 9-5, OFSAJD: 3-1

ŽK: 32. min Čerstvý - 36. min Janíček, 80. min Jirásek, 87. min Trnavský, 90. min Záblacký

SESTAVA TASOVIC: Fukal, Čerstvý, Mališka, Šuráň (73. min Záviška), Horáček (C), Doležal, Pechal, Veselý, Paul, Zifčák (62. min Pavlíček), Čop (68. min Vyžrálek)

SESTAVA DOSTY: Trnavský, Sedláček, Smékal, Jirásek, Křivánek (55. min Hrůza), Škaroupka (77. min Šmýd), Klusák, Janíček (C)(86. min Hrazdíra), Krejčí, Záblacký, Jedlička

FOTO ZE ZÁPASU: FOTO

VIDEO ZE ZÁPASU: 1234567

VIDEO ZE ZÁPASU: znsport

KOMENTÁŘ K ZÁPASU: www.znojemsky.denik.cz

Ještě nedávno byli opěvovaní za svůj vcelku vydařený vstup do premiérové sezony v divizi. Jenže po vloženém patnáctém kole chodí tasovičtí fotbalisté se sklopenými hlavami. Poslední Bystrci podlehli 1:2 a zaujali po místo na chvostu tabulky.

„Je to pro mě osobně malá fotbalová tragédie. Takový zápas jsem snad ještě nezažil,“ kroutil hlavou nad předehrávkou patnáctého kola trenér Tasovic Tomáš Šťastný.

Jeho svěřence měl čekat jednoduchý duel. Na jeho půdu přijela tápající Bystrc, navíc bez čtyř hráčů základního kádru. Jenže přišla hrubka a s Tasovicemi se to vezlo. „Měli jsme dobré šance, jenže pak přišla neuvěřitelná hrubka našeho gólmana a bylo to,“ dodal Šťastný.

Tasovice se ale i přesto nevzdávaly. Dostávaly se do dobrých šancí, ale mizernou koncovku ne a ne prolomit. Vše pak umocnil začátek druhého poločasu, kdy domácí inkasovali podruhé.

Od té doby se začal tlak domácích stupňovat, ale bez efektu. Zhruba čtvrt hodinku před koncem utkání sice snížili, ale to bylo z jejich strany vše. „Za výsledek jsme samozřejmě rádi, situace už byla kritická. Teď se nemůžeme dívat na to, jaký fotbal hrajeme, ale na to, kolik sbíráme bodů,“ hlásil brněnský kouč Libor Danihelka.

Tasovice se po vcelku vydařeném vstupu do sezony propadly na poslední místo tabulky. Ta je ale tak vyrovnaná, že stačí jedno, dvě vítězství a tasovičtí fotbalisté se mohou ocitnout klidně v jejím středu.

„Musíme jít dál, nedá se nic dělat. Mužstvo máme dobré. Stačí se jen vyvarovat individuálních chyb a začít proměňovat šance,“ uzavřel Šťastný. Další utkání hrají Tasovice v neděli ve Velkém Meziříčí.