BRANKY: 7. min PECHAL, 82. min DOLEŽAL -  70. min ČÍHÁK

STATISTIKA: FAULY: 19-16, STŘELY: 6-6, MIMO: 4-4, ROHY: 4-4, OFSAJD: 0-2

ŽK: 17. min Vyžrálek, 61. min Paul, 88. min Doležal - 63. min Smrčka

Diváků: 295

SESTAVA TASOVIC: Fukal, Čerstvý, Krátký, DOležal, Pechal (77. min Dítě Marek), Horáček (C), Macháček, Paul (84. min Lašák), Šuráň Jaroslav (70. min Svatoš), Vyžrálek, Šuráň Michal

SESTAVA PELHŘIMOVA: Moravec, Smrčka, Benda, Kocián (C), Naniáš, Málek, Máca (56. min Fišer), Číhák, Krtek (80. min Průcha), Liška, Vacek

FOTO ZE ZÁPASU: ZDE

Diváci shlédli pěkný bojovný fotbal, ve kterém si oba soupeři vypracovali řadu šancí. Úspěšnější v jejich proměňování byli domácí. Tasovičtí byli lepší především v první půlhodině. V 7. min se po rohu třefil mezi tyče Pechal a zajistil svému týmu vedení, další příležitosti nenašly cíl. Hosté se dostali do šance v 11. minutě, ale střela bránu přeletěla. Největším nebezpečím byl závar před Fukalovou svatyní, domácí obránce vykopával z brankové čáry. Vyrovnání se mohli Pelhřimovští dočkat v 61. minutě. Po faulu v pokutovém území nařízenou penaltu hostující Krtek promarnil (Fukal skvělým zákrokem střelu na dvakrát chytil - pozn. webm.) Nejvíc příležitostí ke vstřelení gólu měl Doležal, nakonec se dočkal v 70. minutě. V samém závěru mohli hosté vyrovnat, ke spokojenosti domácích se stav již nezměnil. Kromě několika žlutých karet rozhodčí rozdali i dvě červené, v 63. minutě mussel předčasně pod sprchy tasovický Vyžrálek a v 88. minutě pelhřimovský Benda.

Fotbalisté Tasovic parádně vstoupili do jarní části divize D. Na domácí půdě porazili 2:1 Pelhřimov a posunuli se na desáté místo tabulky."Je to výborné. Pro nás je to nejlepší možná varianta vstupu do druhé poloviny soutěže. Získali jsme tři body, to je pro nás důležité," radoval se tasovický forvard Zdeněk Doležal.Do zápasu měly Tasovice úžasný vstup. Už v sedmé minutě skóroval Pechal i nadále byly Tasovice lepším týmem. "Prvních dvacet minut bylo výborných. Hráli jsme opravdu dobře a soupeři toho moc nedovolili. Pak jsme ale začali nesmyslně bránit výsledek," dodal Doležal. Pelhřimov dokázal ze svého tlaku vytěžit srovnávací branku a blízko měl i vedení, jenže penaltu neproměnil. "Byl to důležitý okamžik. Chycená penalta nás nakopla a začali jsme být zase aktivní. To pak vyvrcholilo druhou brankou a vítězstvím," uzavřel Doležal. Tasovice se tak posunuly v tabulce o příčku výše. Další utkání je čeká v sobotu v Uherském Brodě.

MOMENTY ZE ZÁPASU:

7. min - po rohu Pechala vedou Tasovice - 1:0

8. min - Čerstvý po centru z pravé strany těsně vedle

11. min - Krtek z přímého kopu po faulu Horáčka vysoko nad

23. min - Doležal po pěkném pasu z blízka do brankáře

35. min - Liška hlavou vedle

37. min - v závaru před domácí brankou vykopával Paul

38. min - ofsajd z gólovky

41. min - Liška ve vápně do obránců

46. min - ve skrumáži zachraňuje Fukal

55. min - Pechal vedle po krásném centru

61. min - faul ve vápně Paula a Krtek neproměňuje penaltu. Fukal na dvakrát chytá.

62. min - Doležal po centru hlavou nedal

63. min - za oplacení faulu vyloučen domácí Vyžrálek

65. min - po rohu Pechala Doležal hlavou do boční sítě

70. min - po úniku na pravé straně střela do tyče a Číhák doráží do brázdné branky - 1:1

71. min - šance Doležala nevyužita

82. min - centr do vápna, brankář neudržel míč a Doležal doráží - 2:1

87. min - Benda střílí a Fukal pouze vyráží, obránci odkopávají do bezpečí

88. min - faul Doležala, ovšem Naniáš oplácí a vidí červenou kartu