HAVL. BROD - TASOVICE

FC SLOVAN HAVLÍČKŮV BROD - TJ SOKOL TASOVICE

BRANKY: 72. min MÍČA

STATISTIKA: FAULY -, STŘELY: -, MIMO: -, ROHY: -, OFSAJD: -

ŽK: 76. min Kafka, 90. min Tuhý - 54. min Mička, 58. min Blahoudek, 90. min Helebrant

HLAVNÍ ROZHODČÍ: LAKOMÝ

POMEZNÍ ROZHODČÍ: DRÁPAL, SLABÝ

DELEGÁT: BAJER

SESTAVA TASOVIC: Šebela, Krátký, Mička (C), Blahoudek (67. min Svatoš), Veselý, Horáček (39. min Šrámek), Hověz, Paul, Juhaňák (75. min Czucz), Helebrant, Švarc

SESTAVA HAVLÍČKOVA BRODU: Soukal, Pohnětal, Berky (C), Kubát, Vařejka, Vopršal, Kavka, Míča (82. min Tuhý), Henek, Slováček (70. min Koudelka), Sklenář (77. min Nechvátal)

KOMENTÁŘ K ZÁPASU - Z WEBU SOUPEŘE

Slovanisté začali zápas s velkou vervou a hned z toho pramenila šance. Na levém křídle se protáhl krajní záložník, ale ve vápně volil místo střely nahrávku, kterou obrana ztečovala na roh. V deváté minutě mohl otevřít skóre Berky, ke kterému propadl míč po rohovém kopu, avšak zakončení domácího kapitána se odrazilo od břevna do tyče a od ní ven z brankového prostoru. Na druhé straně zahrozil po čtvrthodině hry Veselý, ale neměl dobře seřízená mířidla. Hra se postupně vyrovnávala, Havlíčkobrodští ale měli lehce navrch. Občas se ale v obraně Slovanu otevřelo okénko, které Tasovice dokázaly zneužít. Krátce před třicátou minutou prošel balon domácí šestnáctkou a na zadní zakončoval osamocený Blahoudek, ale míč zamířil těsně nad břevno. Pět minut před odchodem do kabin pak nebezpečně pálil z velké bedny Vopršal, avšak těsně minul pravou tyč Šebelovy klece.

Druhou půlku utkání začaly oba mančafty aktivně, ale ve finální fázi je trápila lepší koncovka. Postupem času však začali slovanisté přebírat iniciativu a zrodil se z toho přímý kop ze třiceti metrů, který napálil Kubát do břevna. Přestože se hosté také snažili dostávat do zakončení, svěřenci Richarda Zemana byli přeci jen nebezpečnější. Henek na středu sklepl na Sklenáře, jemuž ale míč sklouzl a havlíčkobrodský kanonýr vypálil těsně nad vingl. Poté zahrozily i Tasovice, Paulovu střelu Soukal jen vyrazil, ale Berky před dobíhajícím Juhaňákem dokázal balon odkopnout. Jediný gólový moment přišel v sedmdesáté druhé minutě, kdy Henek na šestnáctce skvěle obalamutil kličkou protihráče, poslal přetažený centr na Jiřího Míču, který si u lajny zasekl, obešel dva prothráče a ranou na zadní tyč otevřel skóre.

Hráči "Tasandy" pak zkusili Slovan zatlačit a málem jim to vyšlo. Helebrant mířil z podobné pozice jako na startu poločasu Kubát také do břevna a Svatošovu střelu z velkého vápna přizvedla obrana nad horní tyč. Do následného rohu se pak pověsil hlavou Mička, ale Soukal na vzdálenější tyči zázračně vyrazil míč mířící do odkryté svatyně. Hned z brejku pak utíkal sám na Šebelu Tuhý, ale hostující brankář jej skvěle vychytal. Tasovice pak vsadily vše na jednu kartu a hrály vabank. Brankář Šebela šel dokonce do útoku, ale obrana domácích všechny šance soupeře zastavila a poprvé v sezoně odešla z duelu s čistým kontem.

Richard Zeman (FC Slovan Havlíčkův Brod): Je to vydřené a hodně šťastné vítězství. Soupeř byl na tom těžkém terénu fotbalovější a vypracoval si o trochu víc gólových příležitostí, ale nás podržel brankář. Cením si té nuly, ve druhém poločase se zlepšila i obrana, která působila elastičtějším dojmem, než půli první. Ale to nic nemění na tom, že dneska jsme vyhráli i se štěstím. Ani nevím, jak to Patrik (Soukal - brankář) chvíli před koncem na brankové čáře chytil. Hosté tam měli další dobré šance, kdy například překopli bránu. I my jsme tam však něco měli, a jeen gól jsme nakonec dali díky trefě Jirky Míči. Pro nás je to strašně důležité vítězství, protože potřebujeme nasbírat body, abychom se mohli pohybovat v klidném středu tabulky. A nyní se od toho můžeme odrazit, protože vyhrávat musíme hlavně doma.

JUDr. Miroslav Steinhauser (TJ Sokol Tasovice): Na těžkém terénu se dnes hrál velice bojovný fotbal. Myslím si, že v první půli byli lepší domácí, ale pak jsme se jim vyrovnali v důrazu i v rychlosti. I když jsme ve druhém poločase dostali branku, tak jsme jim byli více než vyrovnaným soupeřem. Bohužel, rozhodla jedna chyba, když jsme svou nedůsledností nedohráli akci do konce. Na druhé straně - naše produktivita je žalostná, takže máme stále na čem pracovat. Kluci dneska sice prohráli, ale prohráli se vztyčenou hlavou.