TASOVICE - VEL. MEZIŘÍČÍ

HLAVNÍ ROZHODČÍ: FRIDRICHOVSKÝ

POMEZNÍ ROZHODČÍ: KŮRKA, REICH

DELEGÁT: DOFEK

SESTAVA TASOVIC: Šebela, Krátký, Mička (C), Veselý, Hověz, Paul (54. min Horáček), Vítek, Ostrý, Juhaňák (73. min Svatoš), Helebrant (87. min Kučera), Švarc

SESTAVA VELKÉHO MEZIŘÍČÍ: Invald (C), Šimáček, Mucha P., Simr, Smejkal, Krejčí, Mucha Zd., Berka (65. min Pokorný), Durajka (77. min Souček), Dufek

Do Tasovic přijel tým z čela divize a od první minuty domácí přehrával. Do poločasu si připravil dostatek šancí, ale často jim byl poslední překážkou skvěle chytající gólman Šebela. Kapituloval jen jednou, po nedorozumění v obraně pronikl po straně Smejkal a jeho centr pohotově dopravil do sítě Dufek. Do druhé půle nastoupili Tasovičtí aktivněji, byla vidět snaha o vyrovnání. Častěji se hrálo před hostující svatyní, úspěchu se domácí dočkali v 62. minutě, kdy po rohovém kopu srovnal stav hlavou Krátký. V dalším průběhu si oba celky dokázaly připravit několik nebezpečných příležitostí, ale branky se už nedočkaly. Blíž k ní měli domácí, tutovce v 82. minutě zabránil meziříčský gólman. Střetnutí skončilo zaslouženou remízou, 250 diváků odcházelo spokojeno s předvedeným fotbalem i bodem do tabulky.

Páté kolo moravskoslezské divize D mají za sebou fotbalisté Tasovic. Na jejich hřišti se představil před utkáním druhý tým tabulky z Velkého Meziříčí a vzhledem k předposlednímu místu Tasovic bylo zřejmé, kdo bude v utkání favoritem. Začátek utkání tomu také nasvědčoval. Hosté byli aktivnějším týmem. V jedenácté minutě hlavičkoval po rohovém kopu hostující Roman Durajka jen nad branku a o šest minut později v zajímavé šanci minul branku tasovického gólmana Tomáše Šebely. Následnou šanci meziříčského hráče Eduarda Smejkala zmařil vynikajícím zákrokem domácí brankář Šebela. Ve dvacáté minutě se dostal do šance po narážečce záložník Tasovic Miroslav Paul, ale jeho střela zamířila mimo branku Velkého Meziříčí. Z následného protiútoku se dostali hosté do vedení. Po „houslích" obránci Tasovic Oldřichu Helebrantovi přišel centr do vápna a osamocený útočník Meziříčí Jaroslav Dufek měl dostatek času na prostřelení domácího brankáře. Třiadvacátá minuta přinesla přímý kop tasovického hráče Romana Švarce těsně mimo branku. Další dvě šance domácích měli také záložník Paul a útočník Tibor Ostrý, jenž se dostal do samostatného úniku a nedokázal po kontaktu s brankářem Meziříčí zakončit. Tento moment rozpoutal emoce mezi hráči i na tribunách. „Po vedení v prvním poločase jsme chtěli ve druhém výsledek potvrdit druhou brankou, ale po několika rozích jsme sami inkasovali. Následně nám byl vyloučen stoper, a to se pak špatně hraje," uvedl trenér Velmezu Libor Smejkal st. Tasovičtí ve druhé půli přebírali postupně otěže utkání a po rohovém kopu ve dvaašedesáté minutě vyrovnal obránce Petr Krátký. Domácí navíc dostali další výhodu, když byl vyloučen hostující hráč Patrik Mucha. Tasovice však již další branku vsítit nedokázaly a zůstávají nadále na předposledním místě tabulky se dvěma body. „Hráči si po vzájemném pohovoru dali říct a především výkon ve druhém poločase byl dobrý. Nyní musíme bodovat ve Staré Říši, ale je otázkou, s kým nastoupíme, protože máme širokou marodku," uvedl trenér Tasovic Milan Kalaš. Na hřišti Staré Říše se představí Tasovičtí ve středu.