STATISTIKA: FAULY 18-15, STŘELY: 7-2, MIMO: 1-3, ROHY: 11-3, OFSAJD: 4-1

ŽK: 71. min Mucha Zd., 84. min Šimáček, 92. min Smejkal - 59. min Blahoudek, 78. min Hrobař, 84. min Helebrant, 86. min Kirschner

DELEGÁT: KUNDELIUS

SESTAVA TASOVIC: Šebela, Svatoš (76. min Šrámek), Mička (C), Blahoudek, Veselý, Horáček, Hrobař, Kirschner, Čermák, Helebrant, Švarc

SESTAVA VELKÉHO MEZIŘÍČÍ: Simandl, Šimáček, Mucha P., Bouček (61. min Vyskočil), Simr, Smejkal, Krejčí (C), Pokorný, Demeter, Mucha Zd., Durajka

KOMENTÁŘ K ZÁPASU - OFS ZNOJMO

Tasovičtí nezachytili úvod zápasu, už ve 2. minutě inkasovali gól ze standardky. Od další branky je zachránila nastřelená tyč. Postupem času se hra vyrovnala, ke srovnání stavu měl nejblíže Kirschner, když se ocitl sám před hostujícím brankářem, ale dopravit míč do sítě nedokázal. Ve druhé půli byli hosté aktivnější, nevzdávali boj o body. Domácí se zaměřili na brejky. Jeden takový v 72. minutě řešil tasovický Čermák, za zamření jasné příležitosti musel předčasně pod sprchy. Ani v oslabení se Tasovice nezlomily, ve finální části útoku se jim však nedařilo. Přes porážku v utkání nezklamaly, proti lídru divize bojovaly do poslední minuty.

KOMENTÁŘ K ZÁPASU - WEB SOUPEŘE

Vstup do utkání vyšel lépe domácím, když ve 2. min našel Roman Durajka z přímého kopu hlavičkujícího Patrika Muchu a ten nedal Šebelovi šanci 1:0. Ve 3. min se protáhl po křídle Robin Demeter, našel před bránou Pavla Simra, ale ten trefil jen tyč hostující brány. Následně zahrávali domácí v rychlém sledu tři rohové kopy, ale obrana hostí byl pozorná. V 9. min našel Roman Durajka na hranici vápna Pavla Simra, ten však přihrávku špatně zpracoval. Povedeným úvodem se domácí hráči ukolébali a hosté postupně začali přebírat aktivitu, byli důraznější v osobních soubojích i výrazně pohyblivější. V 18. min nebezpečný centr Veselého odvrátil Jan Šimáček. Ve 21. min zahrál Veselý rohový kop, jeho přesný centr vyrazil Zdeněk Simandl a následně zachytil i míč poskakující po malém vápně. Ve 23. min si na přímý kop Romana Durajky naběhl Michal Bouček, jeho střelu hostující obrana zblokovala na rohový kop. Ve 28. min našel Švarc z přímého kopu Helebranta, jeho hlavička šla mimo domácí bránu. Ve 29. min se dostal k zakončení na hranici vápna Michal Bouček, jeho střelu vytlačil Šebela na rohový kop. Ve 30. min unikl po křídle Svatoš, před bránou našel Kirschnera, jeho pohotovou střelu vyrazil Zdeněk Simandl. Ve 34. min zahrál přímý kop Robin Demeter, jeho centr Patrik Mucha jen lehce tečoval mimo bránu. Ve 39. min se dostal k zakončení na hranici vápna Kirschner, domácí bránu však vysoko přestřelil.
Nástup do druhého poločasu patřil hostům. Ve 49. min zahrál nebezpečný rohový kop Horáček, Zdeněk Simandl byl na místě. V 50. min odvrátil přímý kop Horáčka pozorný Honza Šimáček. V 52. min Michal Bouček protáhl Šebelu, ten jeho střelu vytlačil na rohový kop. V 57. min našel Zdeněk Mucha ve vápně Pavla Simra, ten se přes obránce uvolnil, ale bránu těsně minul. V 58. min našel Kirschner ve vápně Veselého, jeho zakončení však postrádalo přesnost. V 59. min zahrál přímý kop z hranice vápna Veselý, Zdeněk Simandl si z jeho střelou poradil. V 64. min pronikl po křídle Horáček, jeho nebezpečný náběh zastavil pozorný Roman Vyskočil. V 68. min zastavil na hranici vápna pronikajícího Pavla Simra nedovoleně Čermák a musel předčasně do sprch. Přímý kop rozehrál Robin Demeter a jen těsně minul levý horní roh hostující brány. V 72. min pronikl po křídle Jarda Krejčí, ale našel jen náruč hostujícího golmana. V 73. min zastavil nebezpečný průnik Hrobaře Jan Šimáček. V 74. min se dostal ve vápně k zakončení Eda Smejkal, trefil jen připraveného Šebelu. V 77. min se dostal k zakončení Roman Vyskočil, trefil jen hostujícího obránce. V 80. min se pokoušel na hranici vápna o uvolnění Roman Durajka, ale obránce míč odvrátil do bezpečí. V 83. min se dostal k zakončení Robin Demeter, jeho křižnou střelu vytlačil Šebela na rohový kop. V 85. min zahrávali hosté přímý kop, ale rozhodčí musel řešit ostré souboje na hranici vápna, při kterých vynikal hlavně hostující Helebrant a tak výsledkem byly tři žluté karty. Závěr utkání si domácí již pohlídali a škoda jen jejich lehkovážnosti při řešení situací, které si připravili v početní výhodě. O výsledku utkání mohlo být rozhodnuto mnohem dříve.
Vyjádření trenéra Smejkala: Dnešní utkání jsme rozehráli velmi dobře a do 10. min mohlo být o výsledku utkání rozhodnuta. Bohužel se v dalším průběhu utkání projevily naše jarní slabiny. čímž jsou laxnost v napadání soupeře, slabý důraz v osobních soubojích a také špatný pohyb bez míče. Z konečným výsledkem jsem spokojen i když jsme měli po vyloučení hostujícího hráče přidat druhý uklidňující gól.